Dažnai girdime ir kalbame apie Lietuvoje jau gerokai kelią prasiskynusią verslo šaką – kaimo turizmas, t.y. kaimo sodybos, teikiamas paslaugas, jų kiekybę ir kokybę, taip pat ir apie problemas, su kuriomis susiduria verslininkai, užsiimantys turimos kaimo sodybos nuoma arba irengtos lietuviškos pirties nuomair ne tik. Tačiau mažai girdime kalbų apie kaimo turizmo verslo specialistų parengimą, galimas studijas, mokymo įstaigas, kurios paruoštų tokio gana specifinio verslo žinovus.
Visgi, kai kurios šalies kolegijos, o ypač profesinio parengimo centrai rajonuose turi parengusios specialias mokymo ir studijų programas, kurias pabaigę absolventai įgytų kaimo turizmo verslo paslaugų organizatoriaus, vadybininko arba administratoriaus specialybes.
Būsimieji kaimo turizmo verslo organizatoriai, administratoriai ir vadybininkai mokymo užsiėmimuose supažindinami su apgyvendinimo ir poilsio paslaugų, taip pat pramogų struktūros bei jos parinkimo principais ir dalykais, su teikiamų maitinimo ir apgyvendinimo, poilsio paslaugų kainų nustatymo metodika, investicijų poreikio paskaičiavimais, su galimos paskolos ir šalies finansinės paramos gavimo tvarkos ypatumais. Kaimo sodybos nuoma, jos organizavimo kaštai irgi įtraukti į dalykines programas.
Toks profesinis kaimo turizmo verslo specialistų parengimas vyksta keliais etapais. Pirmiausiai jie būna supažindinami su verslo organizavimo pradmenimis, bendravimo psichologijos ypatumais, vėliau seka teorinės bei praktinės žinios apie sodybos paruošimą siekiant apgyvendinti būsimus svečius. Svarbus dėmesys teikiamas poilsio kaime verslo organizavimui , higienos ir darbų saugos dalykams. Būsimieji specialistai gauna apskaitos, ekonomikos ir teisės žinių, kurių tikrai prireiks vykdant kaimo turizmo verslą savo gyvenamoje aplinkoje.
Praktinius mokymo įgūdžius studentai gauna kaimo sodybose, kuriose įgyja naudingų žinių apie visą tokio verslo organizavimą. Praktinių užsiėmimų metu tobulinami ir įtvirtinami lankytojų priėmimo ir aptarnavimo, verslo organizavimo įgyvendinimo principai, Studentai domisi nuosavo verslo, susijusio su kaimo sodybų nuoma, jos galimybėmis bei specifika.
Mokymo programa baigiama kvalifikacijos egzamino laikymu. Ją sėkmingai baigęs įgyja kaimo turizmo verslo organizatoriaus kvalifikaciją.