Vandentiekis nuosavame name: šulinys ar gręžinys?

Jei statome namą kur nors toliau nei keli kilometrai nuo miesto, tampame atskirti nuo centrinio vandentiekio. Miesto gyventojams lengviau – jiems nereikia rūpintis, kokiu vandeniu plaus rankas, skalbs rūbus, prausis, gamins valgį. Tuo pasirūpina valstybės valdomos institucijos, kurios aprūpina švariu vandeniu visus, prisijungusius prie bendro naudojimo vandentiekio. Tačiau nors nuosavų namų valdytojams, neturintiems galimybės jungtis prie centrinių miesto sistemų, ir reikia daugiau pasukti galvą, kaip apsirūpinti pastoviai tekančiu ir švariu vandeniu, tačiau išeičių, vis dėlto, yra.

Visi žinome, kas tai yra šuliniai. Su jais bene visi jau esame susipažinę vaikystėje, kai lankydavome senelius kaime. Žinoma, šiuolaikiniai šuliniai modernesni, ir retas kuris dar vargsta leisdamas ir keldamas kibirą, kad pasisemtų vandens. Šiandien šuliniuose naudojami vandens varikliai, kurie nardinami tiesiai į vandenį. Jų pagalba galima aprūpinti namą pastoviu vandens tiekimu, niekuo nesiskiriančiu nuo miesto vandentiekio. Tačiau yra keli faktoriai, kuriuos verta žinoti.

Šulinių gylis – apie 15-20 metrų. Nors atrodo daug, tačiau tokiame gylyje vanduo gali vis dar būti jautrus išoriniams veiksniams, todėl vertėtų investuoti ir į vandens filtravimo sistemą. Kitas minusas – šulinio vandens ribotumas. Nors neatrodo tikėtina, kad taip galėtų įvykti, tačiau jeigu paleistume visus įmanomus vandens šaltinius namuose, po kurio laiko šulinys išsektų. Žinoma, tai užtruktų nemažai laiko, tačiau faktas išlieka. Tuomet reikėtų laukti, kol šulinys po truputį vėl užsipildys, kad juo vėl būtų galima naudotis.
Kitas variantas – arteziniai gręžiniai. Jie daug gilesni, nei šuliniai, todėl iš jų gaunamas vanduo daug tyresnis ir švaresnis (tačiau ir kaina tokio gręžinio žymiai didesnė). Gręžiniai dažnai siekia net 150 metrų gylį, kol įprastinis gylis – apie 80-120 metrų. Reikėtų žinoti, jog giluminiai vandens siurbliai ne visuomet yra reikalingi: jei gręžinys pakankamai gilus, o vandens padavimas į paaukštintas vietas (pavyzdžiui, antrą ar trečią namo aukštą) nėra būtinas, tai savaiminio spaudimo pilnai pakanka apsirūpinti tyru arteziniu vandeniu.
Taigi, apibendrinant, šulinys yra daug pigesnis ir praktiškesnis variantas, jei planuojate naudoti vandenį minimaliai, tačiau vis dėlto apsvarstykite galimybę įsigyti ir vandens filtravimo sistemą. Žinoma, jos neprireiks gręžiniui, tačiau jam ir taip reikalinga didesnė investicija. Vandens siurbliai nėra būtinybė nei vienam iš šių variantų, tačiau tai investicija į komfortą ir modernumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *