Priežastys, kodėl nebeveikia automobilio kondicionierius ir kondicionierių remontas

kondicionieriu remontasKiekvieno svajonė turėti gražų ir gerą automobilį. Gerų, naujų automobilių pliusai akivaizdūs – tai komfortiškas važiavimas, puiki išvaizda, gera trauka. Deja, kad ir koks geras ar naujas automobilis būtų, jis vis tiek genda. Įpratus važiuoti patogiai, patys nemaloniausi gedimai būna kai staiga dingsta komfortas. Taigi šiame straipsnyje aptarsime, dėl kokių priežasčių gali nebeveikti Jūsų automobilio kondicionierius ir kaip atliekamas kondicionierių remontas.

Visų pirmą reikėtų pasakyti, jog Jūsų kondicionierius nebūtinai sugedęs. Gali būti, kad automobilio kondicionavimo sistemoje pasibaigė arba baiginėsi freonas, dar kitaip vadinamas šaltnešiu. Jei tai ir yra ta priežastis dėl kurios, įjungus kondicionierių nesijaučia, jog jis veiktų, galite atsipūsti. Freono pildymo procedūra ganėtinai paprasta ir greita. Autoserviso darbuotojas, kondicionierių pildymo įrenginiu, pripildys sistemą nauju freonu ir automobilyje vėl bus vėsu.

Kita priežastis, dėl kurios nebešaldo kondicionierius – trukęs freono vamzdelis. Dėl šios priežasties, kondicionavimo sistemoje pastoviai trūksta freono, o papildžius nauju, jis greitai išgaruoja. Freonas yra dujos, todėl atsiradus bet kokiam vamzdelio įtrukimui, jis pradeda garuoti į lauką. Šią problemą padeda išspręsti vamzdelio suvirinimas. Trūkusi vieta, tiesiog bus užvirinta ir freonui nebebus galimybės išgaruoti.

Neretai, įjungus kondicionierių, automobilyje nebesidaro vėsiau arba darosi, bet labai nežymiai dėl užsikišusio salono oro filtro. Salono oro filtras neleidžia į automobilio vidų patekti dulkėms ir kitiems nešvarumams. Šiam filtrui apsinešus dulkėmis arba smarkiai susidėvėjus, tiek šiltas tiek ir šaltas oras nebegali patekti į saloną. Autoserviso darbuotojui kilus įtarimui, jog tai ir yra gedimo priežastis, kondicionierių remontas prasideda nuo šio filtro patikrinimo. Jei diagnozė pasitvirtina, tokiu atveju išeitis yra keisti filtrą nauju arba jį išvalyti.

Kita daug rimtesnė priežastis, kodėl nebeveikia kondicionierius – sugedusi pati kondicionavimo sistema. Kondicionavimo sistema dažniausiai sugenda, nes nebeveikia kažkuri viena iš ją sudarančių dalių. Tokiu atveju remontas užtruks šiek tiek ilgiau, nes visų pirmą autoserviso meistras turės išsiaiškinti, kuri tai dalis, o vėliau seks dalies taisymas arba keitimas nauja.

Taigi automobilio kondicionavimo sistema gali neveikti dėl kelių priežasčių, todėl kondicionierių remontas ne visada būtinas. Tačiau tai nustatyti gali tik patyrę meistrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *