Įmonių steigimas prasideda nuo verslo plano

įmonių steigimasNusprendėte imtis naujo verslo ar įgyvendinti seniai brandintą idėja? Pats laikas pasidomėti, nuo ko prasideda Lietuvoje įmonių steigimas. Daugelis žmonių, imdamiesi savo verslo nė nežino, jog tai ne toks ir paprastas procesas. Svarbiausias jo komponentas arba pirmasis žingsnis turėtų būti tinkamai paruoštas verslo planas. Koks jis turėtų būti? Štai keli paprasti patarimai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, ruošiant verslo planą.

Patikėkite savo idėja

Svarbiausias dalykas, kurį turite padaryti, kurdami naują verslą, tai sukurti unikalią verslo idėją. Kad ir kiek pinigų turėsite, verslas nebus sėkminga,s jeigu jis neturės savo pagrindinės minties ir tikslo. Kaip žinoti, kad verslo idėja yra yra tinkama ir gali atnešti pelną? Nuspręsti labai paprasta. Pagalvokite, ar Jūsų idėja yra unikali ir iki šiol nematyta? Jei ji yra nauja ir naudinga bei reikalinga rinkai, jai turi pasisekti, svarbiausia, kad tiksliai numatytumėte kitus veiklos etapus.

Apsibrėžkite tikslinę auditoriją

Taip kai p svarbu sukurti verslo idėją, taip svarbu ir žinoti, kokią grupę žmonių ši idėja pasieks ir kam ji bus naudinga. Tad tam reikia numatyti, kokia bus Jūsų verslo tikslinę auditoriją. Labai dažnai įmonių steigimas prasideda tiksliai nė nežinant, kam bus skirtas prekė ar produktas. Tuomet paleidus į rinką produkciją, lieka neaišku, kodėl jos niekas neperka. O gal todėl, kad jos nelabai kam ir reikia? Norint nustatyti savo tikslinę auditoriją, naudinga ištirti rinką, joje esančias paslaugas ir trūkstamas nišas. Užpildžius vieną iš jų galima tikėtis sėkmės. Svarbiausia, tinkamai žinoti,kokiam sluoksniui žmonių bus naudinga ir reikalinga Jūsų prekė. Pagal tai galėsite toliau planuoti savo veiklą, jos resursus ir investicijas.

Numatykite griežtą biudžetą

Labai daug verslininkų suklumpa kai tik prasideda įmonių steigimas jau vien todėl, kad mažai ką nusimano finansuose. Pradėti savo verslą ir tinkamai jį apibrėžti verslo plane, ne visuomet taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Todėl tinkamai apruoštame verslo plane privalo būti verslo biudžetas. Tai reiškia, jog gerokai iš anksto turite nusimatyti visas investicijas, pirmąsias įmonės išlaida, lėšas, kurios bus reikalingos gamybai ir verslo pradžiai. Nepamirškite įskaičiuoti patalpų nuomos bei atlyginimų darbuotojams ir mokesčių, kuriuos teks sumokėti verslo pradžioje. Be to, verslo plane būtina apsibrėžti bent jau 5 metų verslo veiklos finansinę viziją realiai numatant tiek išlaidas, tiek pajamas, tiek pelną. Tik tuomet bus aišku, ar verslo idėja iš viso gali būti sėkminga perspektyvoje.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *