Kaip yra valomos auksinės grandinėlės?

Visada džiaugiamės nauju papuošalu. Pirmomis dienomis jį nešiojame kad ir kiekvieną dieną. Atrodo, kad jokių kitų papuošalų neturime, tik tą vieną, neseniai papuošalų dėžutėje atsiradusį naują. Jeigu tai buvo auksinės grandinėlės, tai po kurio laiko pastebėsime, kad spalva pakito ir net nebesinori jos nešioti nei su marškinukais, nei prie naujos suknelės ar seno megztuko. Papuošalas nebe taip ir džiugina. Dažniausiai, ką padarome, tai tiesiog pamirštame jį toje dėžutėje, kur dūlėja ir kiti papuošalai. Skelbkite jau dabar tam karą ir imkitės priemonių. Kovokite su ant auksinių papuošalų susikaupusiomis dulkėmis, nešvarumais bei kitomis nemaloniomis medžiagomis, kurios panaikino papuošalo grožį.

Prieš imdamiesi bet kokių valymo priemonių, turite žinoti, kad auksas yra tikrai minkštas taurusis metalas. Tikriausiai dėl to iš jo galima taip greitai ir lengvai išgauti norimas formas, faktūras, raštus bei kitus inicialus ir grožybes. Dėl tos jo minkštumo savybės tiek auksinės grandinėlės, apyrankės, auskarai, tiek ir vestuviniai žiedai bei kiti juvelyrų pagaminti auksiniai dirbiniai greitai padengiami įbrėžimais. Gaila, bet ir nuo sąlyčio su prakaitu bei vandeniu metalas dažnai pakeičia spalvą. Ir tai nėra taip norimas nušviesėjimas, o visgi priešingai – auksiniai gaminiai patamsėja. Taigi tam, kad Jūsų turimi iš šio minškšto metalo pagaminti papuošalai visada spindėtų ir atrodytų kaip nauji, turite juos tinkamai išvalyti.

Lengviausia bus valyti tas auksines grandinėles, kurios neturės brangiųjų akmenų ir bus kuo lygesnės. Dėl to, kad susidariusius nešvarumas tarp grandinėlės dalelių yra sunku pašalinti šepetėliu, patariama naudoti aštrias chemines medžiagas.

  • Visų pirma į pasiruoštą puodą, kuriame švarinsite grandinėles, įpilkite 200 ml karšto vandens.
  • Tuomet įpilkite 50 ml acto bei įpilkite 30 g sodos.
  • Į pasiruoštą tirpalą panardinkite papuošalus.
  • Grandinėles galite laikyti šiame skystyje tris valandas.
  • Praėjus nustatytam laikui nuplaukite valomus papuošalus švelniu amoniako tirpalu bei išdžiovinkite minkštu skudurėliu.

Tam, kad Jūsų nešiojamos auksinės grandinėlės atrodytų nepriekaištingai kuo ilgiau, į dušą, vonią, baseiną ar jūrą eikite tik jas nusiėmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *