Paskola būsto pirkimui: kiek, kada ir kodėl?

Būsto paskola – vienas svarbiausių klausimų, kurį kelia ne tik Lietuvoje gyvenantys tautiečiai, bet ir svetur išvykę emigrantai. Paskola būsto pirkimui padeda sumažinti rūpesčių bagažą, kurį patirtume, jei nuosavą būstą pirktume iš santaupų. Kitaip sakant, taupymui nebereikia skirti daugybės laiko ir svajonių namais galime džiaugtis tuomet, kai to labiausiai norime. Iš kitos pusės, paskola visais atvejais yra rimtas finansinis įsipareigojimas, apie kurį turime gerai pagalvoti ir įvertinti jo privalumus bei trūkumus.

Kiek?

Vienas svarbiausių klausimų, į kurį privalote atsakyti, – kokio dydžio būsto paskola jums reikalinga? Šiuo atveju būtina įvertinti savo finansinę padėtį, darbo perspektyvas ir norus. Natūralu, kad visi norime didesnio, šiuolaikiškesnio, prabangesnio būsto, tačiau, deja, ne kiekvienas galime sau tai leisti. Skirkite laiko pokalbiui su paskolų teikėjais, kad susidarytumėte preliminarų vaizdą, kokio dydžio paskolą galite gauti ir kokio dydžio palūkanas turėsite mokėti. Kitaip sakant, turite žinoti, kokią sumą pinigų turėsite atiduoti kiekvieną mėnesį ir įsitikinti, kad šis „nuostolis“ nekeis įprastos jūsų šeimos buities ir gerovės. Tai itin aktualu tuomet, jei šiuo metu dirbate užsienyje ir gaunate didesnes pajamas nei vidutinis Lietuvos gyventojas – pagalvokite, ar grįžę į Lietuvą iš tiesų galėsite mokėti numatytas mėnesines paskolos įmokas?

Kada ir ką?

Prieš perkant būstą, būtina įvertinti nekilnojamojo turto rinką. Būsto pasirinkimas turi būti pagrįstas racionaliu sprendimu, todėl išsiaiškinkite, kokios būsto kainos šiuo metu dominuoja jūsų pasirinktame Lietuvos mieste, kokie nauji projektai yra įgyvendinami, kokie numatomi ir t. t. Susipažinę su nekilnojamojo turto rinka galėsite lengviau priimti sprendimą, be to, taip bus paprasčiau surasti jūsų lūkesčius atitinkančius svajonių namus. Nepasiduokite pirminiam emociniam įspūdžiui ir rinkdamiesi būstą įvertinkite visus aspektus – statybos metus, projekto vystytojo patirtį, būsto lokacijos vietą, išplanavimą,gyvenamąją aplinką ir t. t. Visais atvejais siūlome bendrauti su profesionaliais NT brokeriais.

Kodėl?

Jei gyvenate ir dirbate Lietuvoje, tačiau būstą nuomojate, natūralu, kad nuosavas butas padėtų racionaliai planuoti išlaidas – pinigus, kuriuos išleidžiate nuomai, galėtumėte skirti paskolos mokėjimui, tačiau džiaugtumėtės nuosavu būstu. Jei gyvenate užsienyje ir nežinote, ar verta pirkti būstą Lietuvoje, visų pirma pagalvokite apie savo ateitį – ar tikrai norite likti svetimoje šalyje? Ar jaučiatės čia gerai ir patogiai? Ar nepasiilgstate gimtojo krašto, draugų ir artimųjų? Jei manote, kad vieną dieną grįšite į Lietuvą, tuomet verta jau dabar pradėti ieškoti nekilnojamojo turto. Net ir tuo atveju, jei dar kurį laiką dirbsite užsienyje, būstą Lietuvoje galėsite nuomoti ir gauti nuolatines pajamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *