Kanapių baltymai – geriausias baltymų šaltinis?

Baltymai plačiai dar vadinami statybine organizmo medžiaga, iš tiesų yra ypač svarbūs kiekvieno mūsų organizmui. Mažiesiems baltymai reikalingi dėl vystymosi, suaugusiems tam, kad tinkamai būtų atliekamos visos gyvybiškai žmogui svarbios funkcijos. Turbūt daugelis esame įpratę manyti, jog geriausias baltymų šaltinis – tam tikri maisto produktai, kaip žuvis ar kiaušiniai. Tačiau šiais laikais yra ir daug natūralesnių bei efektyvesnių būdų organizmą praturtinti reikalingomis medžiagomis.

Lietuvos rinkoje jau nebe naujiena patikimi ir ekologiški kanapių baltymai. Tai iš Lietuvoje užaugintų kanapių gaminami kanapių baltymų milteliai arba kanapių aliejus kiekvieno žmogaus sveikatai. Svarbiausia, jog tai visiškai natūralūs produktai, kurie praturtina organizmą baltymais, vitaminais bei kitais reikalingais mikroelementais. Manote, jog tai naujiena? Nesate apie tai girdėję? Pasirodo, tokia kultūra kaip pluoštinės kanapės toli gražu nėra šių laikų fenomenas, tai paprasčiausiai senovėje užmiršti augalai, kuriuos žinojo dar senojo Egipto gyventojai.

„Pavyzdžiui, istorija pasakoja, jog buvo laikas, kai pluoštinių kanapių auginimas kone išgelbėjo Jungtinės Karalystės ekonomiką. Žinoma, modernėjant technikai ir bėgant laikui, autos atrado pigesnę šios kultūros alternatyvą – medvilninį pluoštą. Tačiau buvo pastebėta, jog pigus pluoštas toli gražu nėra toks kokybiškas ir naudojamas daug siauresnėse sferose“, – pasakoja UAB Gera Karma vadovas Andrejus Petruša.

Pasak jo, tiek kanapių baltymai, tiek kanapių aliejus jų klientų tarpe vis labiau populiarėja ir vis daugiau žmonių sužinoję apie tokią produkciją, jos pabandę grįžta dar ir dar kartą. Andrejus neslepia, žmonėms vis dažniau galvojant apie sveiką gyvensena, grįžta ir auksiniai pluoštinių kanapių laikai.

Tačiau jis neslepia, jog ir šiandien vis dar pastebima tendencija, jog dažnai pasiūlius klientams kanapių baltymų, šie nustemba, kas tai per produkcija. „Tačiau mes jau imame juokauti, kad žmonės taip greitai pamiršta, kas buvo gera, o ilgiau prisimena tik tai, kas bloga. Kaip ir pluoštinių kanapių kultūrą, kuri kadaise buvo plačiai naudojama daugelyje pasaulio šalių. Deja, modernėjanti visuomenė nuolat ieško pigesnių alternatyvų, tad ilgainiui ir pluoštinių kanapių buvo atsisakyta. O šiandien tai vėl atsiminta kultūra, kurią vertina daugelio pasaulio šalių specialistai ir gyventojai. Juk tai natūraliausias baltymų šaltinis. O dar geriau, jog jį galime užsiauginti patys savo šalyje, tad mums nebereikia ieškoti prabangių maisto papildų iš užsienio ir baimintis dėl nekokybiškų gaminių. Todėl džiaugiamės, jog mūsų klientai vertina mūsų darbą – mes kasdien kuriame supermaistą, galintį pagerinti kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybę“, – su šypsena sako A.Petruša.

Kuo pasižymi pluoštinių kanapių kultūra?

kanapių aliejusŠi išskirtinė ir išskirtinai naudinga kultūra yra lengvai auginama ir Lietuvoje. Pluoštinėms kanapėms nereikalinga didžiulė dirvos drėgmė, todėl jos puikiai auga vidutinio klimato zonose. Be to, tai kultūra, kuri nesukelia jokio nuostolio, nes naudoti galima visa augalo dalis, pradedant stiebu, baigiant sėklomis. „Pastaruoju metų ypač populiarūs kanapių baltymai iš augalo sėklų. Pastebime, jog vis daugiau klientų domisi šia kultūra ir ieško būtent šių baltymų savo racionui papildyti“, – patvirtina UAB Gera Karma vadovas A.Petruša.

Ne nuostabu, nes būtent pluoštinių kanapių sėklose daugiausiai naudingų riebalų rūgščių, maistinių skaidulų ir svarbiausia – baltymų. Be to, tai visiškai natūralus produktas, kuriame nėra nei alergenų, nei glitimo, nei laktozės. Todėl iš šios kultūros gimstantys produktai gali būti vartojami bet kokio žmogaus. Kanapių baltymai nekenksmingi net žaliavalgiams, vegetarams ar veganams. Tokius produktus drąsiai į savo racioną gali įtraukti net ir glitimo vengiantys žmonės.

Be to, pluoštines kanapes galite užauginti ir patys, visai nebūtinai šios produkcijos keliauti pirkti į parduotuvę. Jūsų išgauti kanapių riebalai bus dar patikimesni. A.Petruša patikina, jog kanapės netgi padeda dirvožemio regeneracijai, tad netgi kanapių lapai, kuriuos jos numeta ant dirvožemio, yra naudingi aplinkiniams augalams. Be to, įrodyta, jog pluoštinės kanapės sukaupia anglies dvideginio net 4 kartus daugiau nei kai kurie medžiai. Be to, tai labai naudingas ir vešlus augalas, o ir atsparus įvairioms ligoms. Kanapių baltymai ir produktai iš jų ekologiški, nes jų auginimui nereikia naudoti jokių cheminių medžiagų, purkšti pesticidais ar herbicidais.

Kodėl verta naudoti?

Pasak UAB GERA KARMA™ vadovo A.Petrušos, kai klientai teiraujasi, kodėl verta rinktis būtent kanapių baltymus, juos įsitikinti tampa visai nesunku. Jo teigimu, gausu argumentų, kurie užtikrina, jog kanapių baltymai – ekologiškas ir visiškai patikimas produktas. O svarbiausia, jog jo poveikį pastebi kiekvienas.

  • Omega 3 šaltinis. Tai vienas iš nedaugelio produktų, kuris turi tiek daug naudingų medžiagų, o jų tarpe ir omega 3 rūgščių.
  • GLA galia. Be to, kanapių riebalai praturtinti Gama linoleno rūgšties, kuri atsakinga už plaukų, odos ir nagų tvirtumą. Tad šios kultūros produkcija pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, padeda atsikratyti blogojo cholesterolio.
  • Vitaminai. Nepaisant to, kad baltymų šaltinis jau savaime yra puiki dovana Jūsų organizmui, kanapių riebalai ir iš jų pagamintas kanapių aliejus ar milteliai savyje saugoja daugybę įvairių mūsų organizmui reikalingų mineralų bei vitaminų, tokių kaip A, B grupės vitaminai ar vitaminas E.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *