Šiltesni namai ir mažesnės šildymo sąskaitos: kaip tai pasiekti

Kai prasideda šildymo sezonas, daugumai žmonių tenka kaip reikiant susiveržti diržus ir nemenką dalį savo pajamų skirti būsto šildymo sąskaitoms padengti. O kadangi šildymo sezonas Lietuvoje paprastai trunka ilgiau nei šešis mėnesius, šildymui patiriamos išlaidos tampa ypatingai opiu klausimu. Tuo tarpu, jei iki šiol jums tenkančios šildymo sąskaitos būdavo labai didelės, o namuose jūs nejausdavote pakankamos šilumos ir komforto, turėtumėte imtis priemonių, kurios padėtų tai pakeisti.

Perdangos šiltinimas

Jei gyvenate nuosavame name ir jau spėjote pastebėti, kad jūsų namas patiria nemenkus šilumos nuostolius dėl netinkamo jo apšiltinimo, gali labai veiksmingai pasitarnauti perdangos šiltinimas biria mineraline vata. Šis sprendimas padeda išvengti didelių šilumos nuostolių, sumažina šildymo sąskaitas, padidina namuose juntamą šilumą ir jaukumą.

Perdangos šiltinimas biria mineraline vata yra atliekamas labai greitai ir nesudėtingai, užtikrinant aukšto lygio sandarumą ir išvengiant bet kokių šalčio tiltų. Biri mineralinė vata labai tolygiai ir tvirtai nusistovi, ji nesukrenta, gerai kvėpuoja, negeria drėgmės, pasižymi puikiomis garsą izoliuojančiomis savybėmis, aukščiausia nedegumo klase (A1) ir ilgaamžiškumu. Tai yra sprendimas, kuris gali padėti užtikrinti optimalų mikroklimatą ir sumažinti šilumai tenkančias išlaidas.

Naudokite termostatą

Siekiant lengviau kontroliuoti namuose vyraujančią temperatūrą, vertėtų pasitelkti ir termostatą, kuris skirtingu paros metu palaikytų optimalią temperatūrą. Žinoma, efektyviausia naudoti programuojamą termostatą, kadangi jo pagalba galima sutaupyti daug daugiau lėšų. Pavyzdžiui, jei nakties metu nustatysite žemesnę temperatūrą, šilumos energijos sąskaitas kiekvieną mėnesį galėsite sumažinti net 10-20 %. Be to, automatiškai temperatūrą galite reguliuoti visą parą, t.y. ją termostato pagalba koreguojant tiek ryte ir dieną, tiek ir vakare bei naktį.

Ir nors iš pirmo žvilgsnio jums gali atrodyti, kad sumažinus temperatūrą jūs namuose jausitės vėsiau ir prarasite komfortą, vos vienu ar keliais laipsniais sumažinta temperatūra tuomet, kai nesate namuose ar miegate, nesukels jokių nepatogumų ir diskomforto jausmo. Juolab, kad kambaryje, kuriame miegate, galite išlaikyti ir jums patinkančią aukštesnę temperatūrą, tuo pačiu metu ją sumažinant kitose nakties metu nenaudojamose būsto patalpose.

Užsandarinkite langus

Ar žinojote, kad per langus galite prarasti net 10-25 % šilumos? Jei iki šiol žiemos metu pastebėdavote, kad langai nėra visiškai sandarūs, galite būti tikri, kad mokėdavote už dalį šilumos, kurios nė nepajusdavote. Priemonių, kuriomis galima užsandarinti langus yra daugybė, tačiau visuomet geriausia kreiptis į langų montavimo ir priežiūros specialistus, kurie parinktų tinkamiausius sprendimus.

Neuždenkite radiatorių ir ventiliacijos angų

Jei piktinatės, kad radiatoriai yra labai karšti, tačiau būste nėra pakankamai šilta, nepamirškite atsižvelgti į tai, ar radiatoriai bei ventiliacijos angos nėra uždengtos. Nors šiltomis vasaros dienomis apie tai nesusimąstome, tačiau jei jūsų sofa yra pastatyta prie radiatorių, galite būti tikri, kad šaltomis žiemos dienomis ji trukdys šilumai patekti į kambarį. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie ventiliacijos angų užblokavimą, dėl ko oro sistemoje sutriktų šilumos srautas ir namuose taptų vėsiau.

Žodis pabaigai

Žinoma, tai nėra vienintelės priemonės, kurių būtų galima imtis norint sumažinti šildymo sąskaitas ir padidinti namuose vyraujančią šilumą bei jaukumą. Tačiau jei pasistengsite pasitelkti bent keletą iš aukščiau paminėtų patarimų, jums turėtų būti kur kas lengviau pasiekti norimą rezultatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *