Kaip automobilyje saugiai naudotis savo išmaniuoju telefonu

Ar pamenate 1982 m. pasirodžiusį amerikiečių veiksmo žanro serialą „Ratuotas riteris“, kuriame pagrindinis serialo herojus kalbėjosi su savo „Pontiac Firebird“ automobiliu, kartu galėdamas paprašyti jo navigacijos nurodymų? Tuo metu kiekvienas į tai žvelgė tik kaip į fantastiką, tačiau dabar, prabėgus 40 metų, dėka išmaniojo telefono ir šiuolaikinių moderniųjų technologijų kalbėjimasis su savo transporto priemone yra tapęs visiškai normaliu ir kasdieniu dalyku.

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai yra tapę artimesni kompiuteriams nei telefonams. Ir nors išmaniuoju telefonu mes vis dar galime skambinti įprastiniu būdu, paprastai didelė dalis vartotojų savo išmaniuoju telefonu atlieka daug daugiau užduočių – pradedant naršymu „Facebook“ socialiniame tinkle ir baigiant filmų žiūrėjimu ar net darbu su grafinėmis programomis.

Dabar mūsų visuomenė tapo visiškai priklausoma nuo išmaniųjų telefonų, be kurių dauguma tiesiog negali įsivaizduoti nei vienos savo gyvenimo akimirkos. O tai reiškia, kad išmaniaisiais telefonais vartotojai naudojasi visur – nepaisant to, ar tai būtų jų namai, darbovietė, restoranas, ar automobilis. Ir nors išmanieji telefonai iš tikrųjų mūsų gyvenimą paverčia daug patogesniu ir lengvesniu, vis dėlto jie taip pat gali kelti ir papildomą riziką, jei jais naudojamės neatsakingai.

Taigi, šiame straipsnyje supažindinsime jus su keliais naudingais sprendimais, kurie galėtų padėti užtikrinti didesnį saugumą savo išmaniuoju telefonu naudojantis automobilyje.

Skambinimas laisvų rankų įrangos pagalba

Ilgą laiką vairuotojai telefonu kalbėdavo laikydami jį savo rankoje. Ir nors situacija keičiasi, kuomet vis daugiau vairuotojų pasitelkia laisvų rankų įrangą, dėl vairuotojų išsiblaškymo kylančių autoįvykių skaičius vis dar yra labai didelis.

Visame pasaulyje kasmet dėl išsiblaškiusių vairuotojų kaltės įvyksta apytiksliai 2,5 mln. avarijų. O tai reiškia, kad tai tampa apytiksliai 10 % visų mirtinų autoįvykių priežastimi! Būtina atminti, kad po naudojimosi mobiliuoju telefonu smegenims prireikia net 13 sekundžių persiorientuoti, o tai yra labai ilgas laiko tarpas, atsižvelgiant į tai, kaip greitai situacija kelyje gali pasikeisti, susiduriant su labai rimtomis pasekmėmis. Taigi, vairavimas išsiblaškius yra labai rimta problema, dėl kurios visame pasaulyje įvyksta daug eismo įvykių, kurių metu žūsta žmonės.

Laimei, labai paprastas būdas išvengti tokio išsiblaškymo vairuojant yra tiesiog nekalbėti telefonu ir į jį nežiūrėti! Tačiau suprantama, kad didelė dalis žmonių nenori atsisakyti galimybės vairuojant atsiliepti į skambutį, todėl tokiais atvejais praverčia laisvų rankų įranga, veikianti „Bluetooth“ pagalba. Be to, šiandien didelėje dalyje naujesnių automobilių išmanųjį telefoną galima susieti ir su pačiu automobiliu, tokiu būdu dar paprasčiau ir saugiau atsiliepiant į skambučius ir kalbant telefonu.

Išmaniųjų telefonų navigacijos programos

Vairuojant automobilį labai naudinga naudotis ir navigacija, kuri mums visuomet parodo kelią ir padeda nepasiklysti. Navigacijos įrenginius su balso atpažinimo funkcija galima įsigyti jau daugiau nei dešimtmetį, tačiau kur kas patogiau ir pigiau yra pasitelkti savo išmanųjį telefoną, kuris suteikia galimybę naudotis realaus laiko žemėlapiais ir eismo srautų informacija, kuri ypač gelbėja didmiesčiuose.

Tokios programos, kaip „Google Maps“, „Apple Maps“ ir „Waze“ pateikia vairuotojui visus navigacijos nurodymus, pagrįstus informacija apie uždarytus kelius, eismo srautus ir eismo įvykius. Visa tai savo kelionės tikslą padeda pasiekti daug lengviau.

Tačiau savo automobilyje naudojant navigaciją turite pasirūpinti ir saugumu. Tai reiškia, kad stebėdami savo išmaniajame telefone navigacijos jums pateikiamus nurodymus, jūs negalite išmaniojo telefono laikyti savo rankose. Todėl tam puikiai pasitarnauja automobiliniai telefonu laikikliai, kurie užtikrina, kad jūsų išmanusis telefonas visos kelionės metu būtų toje pačioje stabilioje ir saugioje vietoje, o jūs telefono ekraną matytumėte labai aiškiai, kartu galėdami nesiblaškant susikoncentruoti į kelią.

Balso atpažinimo sistemos

Nereikėtų pamiršti ir šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose veikiančių balso atpažinimo sistemų, tokių kaip „Google“ ir „Siri“ balso asistentų. Tokių sistemų pagalba savo išmaniuoju telefonu jūs galite naudotis balsu, pateikdami žodines komandas. Žinoma, labai svarbu, kad tokiais atvejais žodžiai būtų tariami labai tiksliai ir aiškiai, kad balso asistentas lengvai suprastų ir teisingai interpretuotų tai, ką sakote. Tokių technologinių sprendimų pagalba vairavimas gali tapti daug saugesnis ir paprastesnis – ypač, kai savo išmaniojo telefono pagalba jums prireikia skubiai atlikti tam tikrą užduotį.

Be to, panašiu principu veikia ir šiuolaikiniai „Apple CarPlay“ bei „Android“ išmaniųjų telefonų integracijos automobiliuose sprendimai, kurie vairuotojams suteikia daugiau saugumo naudojantis išmaniaisiais telefonais. Tokia programinė įranga veikia automobilio prietaisų skydelyje esančiame daugialypės terpės imtuve ir, naudojant išmaniojo telefono mobiliųjų duomenų perdavimo ryšį, išklauso vartotojo užklausas ir pateikia norimą informaciją ar aktyvuoja konkrečią funkciją, pvz., įjungia „Google Maps“, inicijuoja laisvų rankų įranga paremtą skambutį nurodytais kontaktais, perskaito gautas žinutes ir kt.

Transporto priemonės valdymas išmaniuoju telefonu

Dar vienas būdas, kaip vairuotojai gali patogiai naudoti savo išmanųjį telefoną, yra automobilio sistemos nuotolinis valdymas. Išmaniajame telefone veikiančia programėle galima nusiųsti komandą savo transporto priemonei (žinoma, ji turi būti naujo modelio ir suderinama su tokiomis išmaniomis funkcijomis), kad būtų atrakintos arba užrakintos durelės, atsidarytų bagažinė arba nuotoliniu būdu būtų užvestas automobilio variklis.

Kas mūsų laukia ateityje

Jau ne vienerius metus automobilių gamintojai siekia, kad transporto priemonės galėtų bendrauti tarpusavyje, tokiu būdu sumažinant avarijų tikimybę ir eismo spūstis. Tai reiškia, kad į automobilį integravus tokią išmanią technologiją, jis galės žinoti, kur yra visos aplink jį esančios transporto priemonės, kokia kryptimi ir kokiu greičiu jos juda. Ir visa tai nėra iš fantastikos srities.

Jau dabar automobilių gamintojams pavyko sukurti techninę įrangą, kuri galėtų padėti tai pasiekti, o kadangi taip pat pasirodė ir 5G ryšys, tikėtina, kad neilgai trukus ši technologija bus sėkmingai integruota ir transporto priemonės galės efektyviai bendrauti tarpusavyje. Tačiau šiuo atveju tampa ypatingai svarbu užtikrinti, kad informacija tarp skirtingų įrenginių keliautų kaip įmanoma greičiau, nes priešingu atveju technologija nebūtų veiksminga. Trumpiau tariant, duomenys privalo būti perduoti akimirksniu, uždelsimo laikui esant ne ilgesniam kaip 5 milisekundės, nes taip būtų užtikrinta, jog transporto priemonės nesusidurtų.

Taigi, nors kai kurie žmonės labai neigiamai vertina šiuolaikines technologijas, kaltindami jas dėl daugybės autoįvykių, ateities prognozės yra kur kas pozityvesnės, kadangi jų pagalba taps lengviau išvengti autoįvykių, vairavimą paversti saugesniu, patogesniu ir taupančiu žmonių laiką.

Išlikite saugūs prie automobilio vairo

Transporto priemonė ir išmanusis telefonas – tai du šiuolaikinio modernaus pasaulio privalumai, be kurių dauguma mūsų negalėtume įsivaizduoti savo kasdienybės. Kadangi nei vieno, nei kito mes nesame linkę atsisakyti, labai svarbu pasirūpinti, kad vairavimas naudojantis savo išmaniuoju telefonu būtų saugus ir praktiškas. Todėl jei nuo šiol pasitelksite aukščiau minėtus sprendimus ir vadovausitės šiais patarimais vairuodami, naudojimasis išmaniuoju telefonu nebekels pavojaus nei jums, nei kitiems eismo dalyviams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *