Kada reikia keisti automobilio tepalą?

Dažnai važinėjant automobiliu, reikia nepamiršti jo ir tinkamai prižiūrėti. Aišku, kartais reikia nuvykti į autoservisą ir patikrinti automobilio važiuoklę ir visą elektroniką. Be abejo, tai galima daryti porą kartų per metus ir to pilnai užteks. Tačiau yra tokių procesų, kuriuos verta daryti periodiškai. Pavyzdžiui, padangos turi būti keičiamos prieš prasidedant naujam sezonui. Jeigu važinėjate Lietuvoje, tuomet turbūt puikiausiai žinote, kad yra vasarinis ir žieminis laikas, tad būtina du kartus per metus keisti automobilio padangas ir pritaikyti savo automobilį naujoms oro sąlygoms.

Tačiau, yra dar vienas periodinis su automobiliu susijęs procesas, kurį būtina atlikti kas tam tikrą laiką – tai tepalo keitimas. Šią paslaugą teikia visi servisai Vilniuje ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir tokia paslauga neturėtų kainuoti labai daug. Tačiau būtina tiksliai žinoti, kada tepalo keitimas turi būti atliekamas.

Jeigu naudojate įprastus tepalus, tuomet rekomenduojama kas 10 000 nuvažiuotų kilometrų pakeisti tepalą. Jeigu naudojatės sintetiniais tepalais, tuomet tai galite daryti ne kas 10 000, o tik kas 15 000 kilometrų. Visgi, nemažai kas priklauso ir nuo mašinos markės, taip pat ir nuo gamintojo rekomendacijų bei oro sąlygų, kuriomis dažniausiai vairuojate.

O jeigu nusipirkote automobilį ir nežinote, ar verta keisti automobilio tepalus, atsakymas gali būti tik vienas – tikrai nieko nepralošite, jeigu pakeisite jau naudoto automobilio tepalus. Be abejo, tokiu atveju būtina pasižymėti, kada tepalas buvo keistas ir sekti kilometražą.

Dar vienas svarbus patarimas – keičiant automobilio tepalus, būtų tikrai gerai kartu pakeisti ir tepalo filtrus, taip pat rekomenduojama keisti ir salono filtrus. Tai užtikrins gerą efektą – jūsų variklis dirbs tikrai puikiai.

Jeigu prižiūrėsite savo automobilio tepalus, tuomet jūsų variklis veiks gerokai ilgiau ir servisai Vilniuje nebus vieta, į kurią reikia dažnai užsukti. Taip pat svarbu, kad tinkamai keičiant tepalus jūs sutaupysite daug benzino – jeigu tepalas nėra laiku keičiamas, tuomet ne tik sunkiau užkurti variklį, bet ir kur kas sunkiau sutaupyti su degalais, kadangi kuro sąnaudos tokiu atveju yra neišvengiamai didesnės.

One thought on “Kada reikia keisti automobilio tepalą?

  1. Ne tik gerai kartu pakeisti tepalų filtrą, o privalu norint išlaikyti gerą mašinos ekploatacinę būklę. Aišku, reiktų ir mokėti pasikeist tepalus, o ne bet kaip tai padaryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *