Ilgalaikė automobilių nuoma ar lizingas : palyginimas

Tas, kam automobilis tapo reikalingas ilgesniam laikui, turi pasirinkimą tarp ilgalaikės automobilio nuomos ir lizingo. Aptarsime skirtumus tarp šių abiejų automobilio nuomos formų ir pateiksime jums kiekvienos iš jų privalumus ir trūkumus.

  • Kam labiausiai aktualus lizingo arba ilgalaikės nuomos klausimas?

 Šiuos klausimus dažniausiai sprendžia įmonės, kurios savo darbuotojams siūlo tarnybinius automobilius. Tačiau ir privatūs automobilių vairuotojai renkasi vieną arba kitą automobilio naudojimosi formą.

  • Ką reiškia lizingas?

Lizingas yra tam tikros formos prekinis kreditas, turintis ir nuomos požymių. Lizingo davėjas, įprastai bankas, nuperka jūsų išsirinktą automobilį, o lizingo gavėjas moka sutartas mėnesines turto išpirkimo įmokas ir sutarto dydžio palūkanas. Esminis lizingo skiriamasis bruožas, lyginant su autonuoma, yra tas, kad visa atsakomybė už lizinguojamą automobilį tenka lizingo gavėjui, t.y. automobilio eksploatacijos ir remonto išlaidos, draudimas ir kitos. Net ir sugedus automobiliui ar patekus į autoįvykį ir kurį laiką negalint juo naudotis, lizingo gavėjas privalo mokėti sutarto dydžio lizingo įmokas, draudimo įmokasmir kita. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvienas automobilis per metus nuvertėja 20-30 %, tad nusprendę po vienerių metų parduoti savąjį keturratį draugą tikėtina gausite už jį ketvirtadaliu mažesnę pinigų sumą, nei mokėjote už jį.

  • Kas yra ilgalaikė automobiliu nuoma?

Pasak automobiliu nuoma Kaune besiverčiančios įmonės atstovo , ilgalaike arba veiklos nuoma laikytina daugiau nei 1 mėnesį trunkanti automobilio nuoma. Nuomos sąlygos iš esmės išlieka tokios pačios, kaip ir nuomojantis trumpesniam laikui, išskyrus turbūt pačią svarbiausią – automobilio nuomos kaina. Ji bus ženkliai mažesnė , nei standartinės trumpalaikės nuomos kainos, ir kiekvienu atveju klientui nustatoma individualiai, priklausomai nuo pasirinkto automobilio, nuomos trukmės, numatomos ridos ir kitų sąlygų. Dabar pabandykime apžvelgti ilgalaikės nuomos privalumus, lyginant su autolizingu. Mokate fiksuotą nuomos mokestį, pilatės kurą ir važiuojate, nepatirdami daugiau jokių išlaidų automobilio priežiūrai! Pamiršite tokius rūpesčius kaip remonto išlaidos, padangų keitimas, draudimas ir taip toliau – viskuo pasirūpins nuomos kompanija. Vieną dieną automobilis tiesiog nusibodo ir norėtumetė išbandyti kitą? Labai paprasta, tiesiog ar persėdate į kitą ir toliau be rūpesčių važiuojate. Pasikeitė jūsų gyvenimo planai ir galite verstis be automobilio – vėl labai paprasta- grąžinate jį nuomotojui ir jums nereikia rūpintis tolimesnėmis lizingo įmokomis bankui ir graužtis, kad turite parduoti savąjį automobilį ir neatgauti nemažos dalies pinigų.

Kaip matome, nuomojamas automobilis yra nebūtinai brangesnis nei perkamas , o ai kurias atvejais turi ir reikšmingų privalumų, t.y. nereikia investuoti didesnės pinigų sumos jo įsigijimui, ar įsipareigoti ilgam lizingo bendrovei, jokių reikšmingesnių išlaidų dėl netikėtų gedimų ir labai paprastas automobilio atsisakymas , kai jis tampa nereikalingu.

Tad prieš pirkdami naują automobilį rimtai pasvarstykite ir automobilio ilgalaikės nuomos alternatyvą ir būtinai gerai pasiskaičiuokite.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *