Keramidai: kodėl jų reikia mūsų veido odai

Keramidai yra riebalų rūgštys, sudarančios apytiksliai pusę mūsų išorinio odos sluoksnio. Keramidai atlieka labai svarbų vaidmenį išlaikydami odos drėgmę ir taip pat apsaugo nuo kenksmingų bakterijų patekimo į vidurinį odos sluoksnį (dermą). Nors mūsų organizmas pats gamina keramidus, bėgant laikui jų gali imti trūkti, todėl gali būti naudinga savo veido odos priežiūrą papildyti priemonėmis, kurių sudėtyje yra keramidų.

Keramidų rūšys

Mūsų oda natūraliai gamina 9 rūšių keramidus, tačiau rekomenduojama susitelkti į 3 keramidus, kurių veiksmingumas yra įrodytas daugybės mokslinių tyrimų rezultatais. Taigi, tarp jų yra keramidas 1, keramidas 3 ir keramidas 6-II:

  • Keramidas 1. Jis stangrina odą ir padeda kovoti su bakterijomis.
  • Keramidas 3. Jis labai svarbus palaikant tinkamą odos drėkinimą ir odos barjerą.
  • Keramidas 6-II. Jis palaiko sveiką odos drėkinimą, padeda gydant sausą ir pleiskanojančią odą, nes apsaugo nuo išsausėjimo ir uždegimų.

Kaip keramidai gelbėja mūsų odai?

Apie keramidų naudą mūsų veido odos priežiūrai galima kalbėti labai ilgai, tačiau labai svarbu išskirti bent keletą keramidų privalumų.

  • Padidina odos drėkinimą. Keramidai padeda sulaikyti drėgmę odoje, todėl puikiai tinka tiek sausais ir šaltais žiemos mėnesiais, tiek ir žmonėms, kurių oda yra labai sausa.
  • Saugo nuo ankstyvo odos senėjimo. Kadangi bėgant metams mūsų organizme keramidų gamyba mažėja, oda tampa sausesnė ir ima ryškėti raukšlės. Įtraukus keramidus į savo kasdienę veido odos priežiūrą, galima daug lengviau kompensuoti keramidų trūkumą, apsisaugant nuo ankstyvo odos senėjimo.
  • Apsaugo nuo kenksmingų bakterijų. Keramidai pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl jų pagalba galima lengviau išvengti infekcijų ir aknės protrūkių.
  • Nuramina odos sudirgimus. Jei jūsų oda yra jautri, uždegiminė ar sergate įvairiomis odos ligomis, pvz., egzema, keramidų raminamosios ir drėkinamosios savybės gali būti labai naudingos jūsų odai.
  • Subalansuoja odos pH lygį. Geriausia, jei mūsų odos pH lygis būna apytiksliai 5,5. Tuo tarpu atlikti tyrimai parodė, kad veido odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje yra keramidų, gali padėti subalansuoti mūsų odos pH lygį.

Kaip išsirinkti produktus su keramidais?

Jei norite savo veido odos priežiūrą papildyti produktais, kurių sudėtyje yra keramidų, geriausia ieškoti produktų, kurių sudėtyje būtų 1, 3 ir 6-II keramidų. Taip pat turėtumėte vengti įvairių veido odos priežiūros priemonėse galinčių būti dirgiklių, kurie galėtų išsausinti ir sudirginti jūsų veido odą. Todėl nesirinkite priemonių, kurių sudėtyje būtų etanolio, kvapiųjų medžiagų, karbamidų, propilenglikolio ir kitų medžiagų, kurios jautriai ir uždegiminei odai gali būti per daug šiurkščios ir tik dar labiau odą išsausinančios bei sudirginančios.

Žinoma, kartais gali kilti įvairių klausimų, susijusių su tinkamiausių veido odos priežiūros priemonių pasirinkimu – ypač, jei jūsų oda yra labai jautri ar probleminė. Todėl tokiais atvejais galite pasitarti ir su savo dermatologu.

Tačiau vietiškai naudojami keramidai yra laikomi gana saugiu pasirinkimu daugumai odos tipų, nepasižymėdami jokiomis nepageidaujamomis reakcijomis. Kita vertus, veido odos priežiūros priemonėse yra ir kitų ingredientų, kurie gali dirginti, todėl prieš pradedant naudoti naują produktą, visuomet rekomenduojama pirmiausia jį išbandyti ant nedidelio odos plotelio, įsitikinant ar jis nekelia jokių alerginių reakcijų.

Taigi, jei į savo kasdienę veido odos priežiūrą įtrauksite produktus su keramidais, galėsite daug lengviau išsaugoti jaunatvišką, sveiką, tinkamai sudrėkintą ir skaisčią veido odą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *