Darbo paieška: kaip ją palengvinti

Ne vienerius metus praleidote dabartinėje darbovietėje ir nors ilgą laiką susitaikydavote su įvairiais jums nepatikdavusiais dalykais, galiausiai ėmėte vis dažniau galvoti apie galimybę pakeisti darbą? Tokiu atveju turbūt turite įvairių dilemų ir kartu jaučiatės ne visai užtikrinti. Ir iš tiesų, žmonės, kurie daugybę metų dirbo vienoje ir toje pačioje darbovietėje, į naujo darbo paieškas paprastai yra linkę žvelgti daug atsargiau. Todėl jei jūs taip pat jaučiatės patekę į tokią padėtį ir norėtumėte lengviau pajudėti iš dabartinio taško, visuomet galite pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

Taigi, pirmiausia turėtumėte pagalvoti apie tai, kokie gi yra jūsų tikrieji prioritetai? Ar žinote, ko jūs tikitės iš naujos darbovietės? Galbūt jūs jau spėjote sudaryti dabartiniame darbe jums nepatinkančių dalykų sąrašą? Jei taip, tai būtų puiki priemonė, padedanti jums lengviau vykdyti naujo darbo paieškas, kadangi iš anksto žinotumėte į ką turėtumėte atsižvelgti gilindamiesi į skirtingu darbo pasiūlymus.

Lygiai taip pat jums reikėtų gerai pagalvoti ir apie tai, kokio darbo užmokesčio jūs norėtumėte. Kadangi keisite darbą, akivaizdu, jog naujoje darbovietėje jums turėtų būti mokama daugiau nei dabartinėje. Todėl pasidomėkite, kokia situacija vyrauja dabartinėje rinkoje ir kokie atlyginimai paprastai yra siūlomi skirtingose įmonėse jūsų patirtį turintiems atitinkamų sričių specialistams.

Žinoma, jūs turite turėti realistiškus lūkesčius, kadangi priešingu atveju gali tekti susidurti su ne vienu nusivylimu. Tai reiškia, kad pirmiausia turite suprasti, jog darbo paieškos gali užtrukti – ir tai kartais visiškai nepriklauso nuo to, kokia yra jūsų turima patirtis ar kvalifikacijos lygis. Taip pat turite suprasti, kad darbo užmokestis, kurio galite tikėtis, paprastai tiesiogiai priklauso nuo jūsų turimos patirties ir to, ką galite pasiūlyti įmonei, todėl jei neturite pakankamai didelės patirties, neturėtumėte piktintis, jog pradžioje jums nebus pasiūlytas labai aukštas atlyginimas. Kaip bebūtų, kiekvienas atvejis yra labai individualus, todėl turite suprasti, kokia yra jūsų tikroji situacija.

Visame šiame darbo paieškų procese nemenką vaidmenį suvaidins ir jūsų gyvenimo aprašymas (CV), kurį jūs siųsite potencialiems darbdaviams. Suprantama, kad per ilgą laiką galite būti atitolę nuo darbo paieškų ir gyvenimo aprašymų siuntimo. Tačiau turite skirti pakankamai pastangų ir suformuoti kaip įmanoma profesionaliau atrodantį CV, kuris galėtų akimirksniu patraukti darbuotojų ieškančių darbdavių dėmesį. Tai gali reikšmingai palengvinti galimybes sulaukti teigiamo darbdavių atsakymo ir būti pakviestiems į darbo pokalbį.

Taip pat nepamirškite, kad darbo skelbimų šiandien geriausia ir patogiausia ieškoti naudojantis internetu. Nepaisant to, ar jus domina įmonės, kurios siūlo skelbimai Utenoje, Klaipėdoje, ar Vilniuje – internetiniuose darbo skelbimų portaluose jums bus prieinamas ypatingai didelis skirtingų darbo pasiūlymų asortimentas, iš kurio jūs galėsite pasirinkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *