Ką daryti kad Jūsų bateliai visada atrodytų kaip nauji?


Sakoma, jog pažvelgus į batus galima daug ką suprasti apie žmogų. Pavyzdžiui, jis tvarkingas ar apsileidęs, domisi mada ar vertina praktiškumą. Pasidalinsime patirtimi, kaip tinkamai prižiūrėti savo batelius, jog jie atrodytų kaip nauji, visą sezoną ir dar ilgiau

Yra viena svarbi taisyklė, kurios būtina laikytis, nesvarbu kokius badus dėvi. Kiekvieną kartą po batų dėvėjimo, reikia juos nuvalyti, nuo bet kokio purvo, dulkių ar drėgmės. Valykite batelius su minkšto audinio skudurėliu. Tačiau purvo tiesiog neužteks nubraukti, tam reikia specialių priemonių, kurias galite įsigyti specializuotose parduotuvėse.

Natūralios ar dirbtinės odos šlepetės ir batai yra tokie pat reiklūs kaip ir mūsų pačių oda. Būtina naudoti batų tepalą, kuris mums atstotų veido kremą. Pasirinkite tepalą pagal bato spalvą. Tamsesnis batų tepalas gali užmaskuoti įvairiausius įbrėžimus. Geriausią pasirinkti tepalą su bičių vašku, jis taip pat apsaugos batą nuo drėgmės ir purvo.

Nors kartais atrodo, jog nuo lakuotų batelių užtenka tik nuvalyti dulkes, tačiau ir jiems reikalingos specialios valymo priemonės. Lakuotai avalynei valyti naudojamos universalios valymo putos, kurios ne tik nuvalo, tačiau ir atnaujina spalvą ir bateliai vėl atrodys lyg nauji. Taip pat, reikia naudoti specialias impregnavimo priemones, kurios apsaugos lakuotą odą nuo įskilimų ar įtrūkimų.

Jei tavo batų lentynoje karaliauja verstos odos ar zomšos bateliai, šalia jų turėtų būti ir šiurkštesnis šepetėlis jiems valyti. Toks šepetėlis „pašiaušia“ plaukelius ir išvalo susikaupusį purvą odos viduje. Kadangi verstos odos bateliai yra mažiau atsparūs drėgmei nei odiniai, labai svarbu juos nuolat impregnuoti – nuvalius purvą,išdžiovinus batelius, bent kelis kart per savaitę rekomenduojama juos papurkšti impregnantu.

Beje, impregnantu reikėtų papurkšti ir odinius batelius rudens – žiemos sezonu, kad drėgmė keltų mažiau problemų ir negadintų avalynės.Tuo tarpu vasarą, kuomet saulė yra aktyvi, reikėtų pasidomėti priemonėmis apsaugančiomis nuo spalvos išblukimo – tekstiliniai, odiniai gaminiai saulėje gali išblukti, jei nebus imtasi specialių priemonių. Taip pat vertėtų išskirti baltą avalynę – siekiant išlaikyti baltumą, reikia specialių valymo ir priežiūros priemonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *