Mini rekuperatoriai: kas svarbu juos renkantis?

Renkantis priverstinio vėdinimo sistemą dažnai kyla klausimas kokią sistemą pasirinkti ir kaip kuo labiau sutaupyti. Tokiu atveju vienu populiariausių ir prieinamiausių pasirinkimų tampa mini rekuperatoriai, kuriems įrengti nėra reikalingos didelės investicijos, juos sumontuoti paprasta, o jų privalumai nenusileidžia sudėtingesnėms vėdinimo sistemoms. Mini rekuperatoriai užtikrina efektyvų oro cirkuliavimą namuose, kas leidžia išvengti pelėsio, susikaupusios drėgmės ir padeda sukurti geresnes sąlygas buvimui patalpose. Tačiau kokie yra mini rekuperatorių naudojimo aspektai, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Mini rekuperatoriai – aktualūs skirtingo tipo patalpoms 

Mini rekuperatoriai yra itin kompaktiškas ir ekonomiškas sprendimas, jų montavimas yra labai nesudėtingas ir jie gali būti pasitelkiami skirtingose patalpose, priklausomai nuo poreikio. Neretai vėdinimo sistema su mini rekuperatoriais yra įrengiama patalpose, kuriose nėra galimybės pasitelkti centrinę vėdinimo sistemą, pavyzdžiui itin senose patalpose ar jau renovuotuose namuose. Tačiau jos taip pat gali būti puikus pasirinkimas ir naujuose būstuose, vengiant didelių ir reikšmingų išlaidų ir norint palyginti nebrangaus sprendimo. Mini rekuperatoriai gali būti efektyviai naudojami ir viešose patalpose, kuriose įrengtos centrinės vėdinimo sistemos gali būti nepakankamos ar kuriose oras yra užterštesnis (pramoninės patalpos, gamybos patalpos, sporto salės ir kt.). Visgi, dažniausiai ši sistema yra pasirenkama tiesiog individualiuose namuose ar butuose, siekiant optimalaus oro cirkuliavimo. 

Svarbu atkreipti dėmesį į energijos taupymo parametrus

Mini rekuperatoriai, nors išsiskiria žemesnėmis kainomis ir montavimo paprastumu, gali tapti puikiu pasirinkimu ir kalbant apie efektyvų energijos taupymą. Šie įrenginiai jungiasi prie elektros šaltinio, todėl energijos taupymas čia tampa tokiu pat svarbiu kaip ir kalbant apie kitus buities įrenginius. Renkantis mini rekuperatorių svarbu atkreipti dėmesį į jo suteikiamą energijos grąžą, tačiau rasti sprendimą nėra sudėtinga, kadangi platus pasirinkimas šiandien leidžia rinktis ir iš taupumu pasižyminčių mini rekuperatorių, padedančių išvengti didelių elektros sąnaudų. Taip pat, kalbant apie energijos taupymą, mini rekuperatorių veikimo galingumas yra nesudėtingai reguliuojamas ir gali būti koreguojamas priklausomai nuo vėdinimo poreikio. Plačiau apie mini rekuperatorius šiame puslapyje: vedinimoekspertai.lt

Kaip išsirinkti tinkamą mini rekuperatoriaus modelį?

Renkantis mini rekuperatorius aktualu atsižvelgti į būsto, kuriame juos naudosite, savybes. Nuo patalpos kvadratūros, išorinių sienų prieinamumo bei patalpose dažniausiai esančio žmonių kiekio priklauso ir reikalingi įrenginių galingumo parametrai, kas tuo pačiu nulemia ir modelio pasirinkimą. Nuo patalpų plotų priklauso ir mini rekuperatorių kiekio poreikis, todėl svarbu numatyti kiek jų reikės: keletos mažesnio galingumo, ar vieno, pasižyminčio didesniu galingumu. Ne mažiau dėmesio rekomenduojama atkreipti ir į veikimo garsą, sukeliamą triukšmo lygį ir įrenginių valdymo aspektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *