Virtuvės remontas: apie ką dažnai nepagalvojame

Virtuvė viena svarbiausių namų erdvių, kurioje su šeima praleidžiame išties daug laiko. Jei maistą visada gaminame tik namuose, tuomet virtuvėje būname dar dažniau. Dėl to norisi, kad čia būtų ne tik patogu, bet ir jauku, tvarkinga. Deja, laikui bėgant sienų, lubų, grindų apdaila praranda savo pirminę išvaizdą, atsiranda santechnikos gedimų, naudojama virtuvės įranga nebeatlieka savo funkcijų taip gerai, kaip anksčiau. Taip pat rinkoje pasirodo vis daugiau naujų, modernizuotų įrenginių, kurie labai palengvina maisto gaminimo, šaldymo, plovimo darbus. Priežasčių, dėl kurių žmonės nusprendžia atlikti virtuvės remontą, gali būti ir daugiau, bet dabar ne apie tai.

Remontas niekada nebūna malonus, dažnai jis labai vargina. Virtuvės remontas dar nėra pats blogiausias variantas, daug nemaloniau, kai atliekami vonios kambario remonto darbai.  Nusprendus atnaujinti savo virtuvę reikia turėti viziją, kurią planuojate įgyvendinti, ir apgalvoti, kas nepatiko senojoje virtuvėje. Į visa tai atsižvelgus patariama susidaryti darbų planą ir punktais susirašyti, ką reikės atlikti. Šalia darbų pasižymėkite ne tik jų, bet ir medžiagų kainas, kiek pinigų planuojate tam skirti. Dažnai žmonės pamiršta, jog kainuoja ne tik nauja įranga, santechnikos prekės, bet ir įvairios apdailos darbams reikalingos medžiagos.

Siekiant efektyviai panaudoti visą virtuvės kambario erdvę galima nusipiešti bent minimalų planą, kuriame atsispindės norimas baldų ir įrangos išdėstymas. Taip pamatysite, kurią vietą dar galima panaudoti, ir ar niekas netrukdys laisvam judėjimui virtuvėje. Ypač tarp viryklės, šaldytuvo ir plautuvės, kadangi juos naudojame dažniausiai. Jei planuojate kardinaliai pakeisti virtuvę, būtina iš anksto apgalvoti, kur stovės įvairūs įrenginiai, o pagal tai pasirūpinti elektros instaliacijos įrengimu. Ji turėtų tiekti tiek energijos, jog užtektų visai buitinei technikai, kitiems naudojamiems įrenginiams, kitu atveju elektros saugikliai bus išmušinėjami.

Virtuvės remontas nemenkas iššūkis, tad reikia rimtai apsvarstyti, ar tikrai verta patiems atlikti remonto darbus. Kartais tai gali tapti tikra kančia visiems namie gyvenantiems asmenims, nes tikėtina, kad ir jie bus įtraukti į šį darbų sūkurį. Tada dažnai prasideda tarpusavio ginčai, nesutarimai. Jei niekada nesate susidūręs su didesniais negu elektros lemputės įsukimo ir pan. darbais, tuomet iš tiesų daug geriau remonto darbus patikėti meistrui, kuris viską atliks kokybiškai ir per trumpesnį laikotarpį. Reikia nepamiršti, jog norint atlikti kai kuriuos sudėtingesnius darbus, turi būti naudojami tinkami įrankiai. Jei jų neturite, geriausiu atveju galėsite pasiskolinti iš draugų, arba vis dėlto juos teks įsigyti, kas vėl papildys išlaidų sąrašą. O štai remonto darbus atliekantis asmuo turės visą reikalingą įrangą ir Jums neteks dėl to rūpintis. Profesionalūs įrankiai užtikrina greitesnį darbų atlikimą ir kokybišką, tvirtą galutinį rezultatą.

Norint sutaupyti, kai kuriuos smulkius virtuvės remonto darbus tikrai galima atlikti patiems. Jei biudžetas yra gana ribotas, nereikėtų išlaidauti perkant stilingiausius baldus, detales. Virtuvėje svarbiausia funkcionalumas, patogumas ir kokybiška technika ir įranga. Sutaupyti galima neperkant naujų baldų, o restauruojant turimus. Šiuo metu yra daug įmonių, kurios tuo užsiima. Taip baldai įgauna visiškai naują stilių. Jei norite, kad virtuvėje visada vyrautų tvarka, svarbu pasirūpinti pakankamu kiekiu spintelių, kuriose be vargo sutalpinsite visus įrankius, puodus, maisto produktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *