Paskolos verslui : kapitalo verslui skolinimasis iš pažįstamų žmonių

Prašyti paskolos verslui iš jums pažįstamų žmonių yra visiškai kita, lyginant su paraiškos paskolai gauti teikimu bankui. Gerai yra tai, kad su pažįstamais jūs jau esate užmezgęs asmeninius santykius ir tikėtina, kad jie netikrins jūsų kreditinės reputacijos bei neprašys įkeisti jūsų turto ir netgi jums gali pavykti gauti paskola su mažomis palūkanomis. Bloga naujiena yra ta, kad visas procesas, pradedant paskolos prašymu, baigiant grąžinimu, emocionaliai gali būti labai sunkus.

Žemiau rasite keletą patarimų, kaip išlaviruoti šioje subtilioje situacijoje ir gauti jums reikiamą paskolą:

1. Ieškokite verslininkų. Bandykite surasti pagyvenusį, pasiturintį asmenį kuris buvo ar dar yra verslininkas. Tyrimai rodo, kad šį žmonių grupė dažniausiai teikia neformalias paskolas ar investuoja į pažįstamųmonių verslą.

2. Skirkite ypatingą dėmesį asmeniniams santykiams.  Neprašykite pinigų iš tų žmonių, kurie nėra pakankamai turtingi, kad galėtų prarasti juos, t.y. jei jų pajamos yra labai ribotos ir ypatingai jei šiems asmenims yra sunku jums pasakyti ne.

3. Būkite pasiruošę. Verslo planą turėkite paruoštą. Asmuo, kurio prašote paskolos, gali norėti įsitikinti, ar pinigai bus panaudoti prasmingai, kaip jūs juos grąžinsite, kokios sumos reikia, kokio dydžio palūkanas mokėsite ir kaip užtikrinsite paskolos grąžinimą.

4. Naudokite elektroninį paštą idėjai pristatyti. Tai puiki priemonė pasiekti didelį ratą žmonių. Aprašykite verslo koncepciją, pakvieskite susidomėjusius susipažinti su jūsų verslo planu, pasiteiraukite, ar jiems viskas aišku?

5. Klauskite patarimo. Jei per sunku tiesiai paprašyti pinigų, teiraukitės patarimo. Paaiškinkite, ką ketinate daryti, ko jums trūksta, paprašykite patarimų jūsų tikslams įgyvendinti. Nustebsite, kiek šių pokalbių pasibaigs pasiūlymu finansiškai paremti jūsų idėją.

6. Siūlykite sumos intervalą, o ne fiksuotą sumą. Kai jau pradėsite kalbėti apie finansavimą, leiskite finansuotojui pačiam nuspręsti, kokio dydžio sumą jam investuoti į jūsų verslą.

7. Siūlykite konkurencingą atlygį. Jūsų siūlomos palūkanos turėtų būti aukštesnės, nei asmuo galėtų uždirbti iš panašios trukmės investicijų į kitus finansinius instrumentus, kaip bankų indėliai, vyriausybės vertybiniai popieriai ir pan.

  1. Pasiūlykite paskolos priežiūrą profesionalui. Jei jūsų paskolą prižiūrės profesionalus finansininkas, finansu direktorius ar pasamdyta finansinių paslaugų įmonės, suteiks papildomą ramybę finansuotojui dėl jo lėšų saugumo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *