Papildai sportui pigiau: pirkite tik kokybišką ir jums tinkantį produktą

Koks jūsų ir sporto santykis? Bėgiojate porą kartų į savaitę ir retkarčiais, kai prisimenate, padarote keletą pratimų pilvo presui namuose? Įsigijote abonementą į sporto klubą, kuriame praleidžiate bent porą valandų kasdien, plušėdami treniruoklių salėje ir atlikdami kardio pratimus? Pirmuoju atveju asmuo nėra „susipykęs“ su sportu, nesiekia jokių ypatingų rezultatų, tiesiog stengiasi palaikyti pakankamą fizinę formą. Antrasis pavyzdys byloja, jog asmuo užsibrėžęs konkretų tikslą – turėti treniruotą, sportišką kūną, išryškinti raumenis (to dažniausiai pageidauja vyrai). Net jei jūs ir nesiekiate profesionalių rezultatų, nenustebkite, jog treneris pasiūlys maisto papildų vartojimo galimybę. Tai – priemonė sporto teikiamai naudai pagreitinti bei maksimalizuoti. Atkreipkite į trenerio rekomendacijas: pastarasis gali pasiūlyti, kas konkrečiai reikalinga jums bei kur siūlomi papildai pigiau.

Pradėję užsiiminėti rimtesne sportine veikla, jūs privalėsite peržiūrėti ir savo valgiaraštį. Badauti jokiu būdu negalima, tačiau reikia atsisakyti greito maisto, gazuoto gėrimo, riboti saldumynus ir panašiai. Per dieną būtina gauti pakankamai baltymų, riebalų, angliavandenių ir kitų reikalingų medžiagų. Deja, kai kurių medžiagų reikiamo kiekio su maistu gauti neįmanoma arba jo organizmas pasisavinti tiesiog nesugeba. Tokiu atveju nepamainomi yra maisto papildai, parenkami atsižvelgiant į konkrečius kiekvieno sportuojančiojo tikslus bei organizmo ypatumus. Tarkime, iš pažiūros nieko nesakantis raidžių kratinys BCAA/EAA yra aminorūštys, itin populiarios daugelio sportuojančiųjų tarpe. Iššifruosime. EAA – tai taip vadinamos esminės aminorūgštys, kurių iš viso yra 9, tačiau pačios populiariausios iš jų yra 3: leucinas, izoliaucinas, valinas. Pastarosios – tai šakotosios aminorūgštys, trumpai vadinamos BCAA. Na, chemijos gana, tikriausiai kur kas įdomiau, kada BCAA/EAA naudojama ir kokį efektą sąlygoja:

  • Skatina raumenų augimą;
  • Padeda raumenims atsistatyti po treniruočių;
  • Apsaugo raumenų ląsteles nuo irimo, skatinamo drastiškų dietų laikymosi (tai aktualu kultūristams, besiruošiantiems varžyboms);
  • Suteikia energijos ir ištermingumo, dėl ko treniruotė prabėga efektyviau.

Savaime suprantama, jog papildai reikalauja nemenkų finansinių investicijų – per dieną dažniausiai neužtenka vienos kapsulės (ar kita forma pateikto produkto normas), gali reikėti kelių skirtingų produktų, tad papildai pigiau aktualūs daugeliui. Tačiau specialistai nerekomenduojama kainos laikyti pagrindiniu kriterijumi, renkantis papildus sportui – pasidomėkite pastarųjų sudėtimi ir tinkamumu jūsų atveju. Geriausia bendradarbiauti su patikimomis internetinėmis ar tradicinėmis maisto papildų sportuojantiems parduotuvėmis. Pirkdami jose, galėsite būti garantuoti dėl produkto kokybės, galiojimo termino bei tinkamų laikymo sąlygų. Čia taip pat siūlomi papildai pigiau:  radus tinkamų prekių tarp išpardavime siūlomų, perkant didesnį kiekį ar už didesnę sumą.

One thought on “Papildai sportui pigiau: pirkite tik kokybišką ir jums tinkantį produktą

  1. Sportuoti neprižiūrint savo mitybos yra tas pats, kas bėgioti gulint lovoje. Metaforos pagalba noriu pasakyti, kad sportuoti ir maitintis nesubalansuotai yra absurdas. Mityba – pagrindinis komponentas, padedanti tvarkytis su svoriu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *