Nuo seniausių laikų iškilmingąsias vestuves lydėjo įvairūs prietarai ir legendos. Nors daugelis jų kelia šypseną, tam tikri prietarai verčia susimąstyti – o gal juose iš tiesų yra tiesos? Mūsų senoliai pasaulį interpretavo vadovaudamiesi intuicija, atrasdami pasikartojimų dėsnius ir konkrečių įvykių lemties principus. Garsiausiais prietarais apipinti vestuviniai žiedai, nuotakos suknelė ir jungtuvių ceremonija.
Vestuviniai žiedai
Didžiausias senolių dėmesys buvos skiriamas jungtuvių žiedams. Teigiama, kad vestuviniai žiedai turi būti pagaminti iš vieno metalo, jie turi būti glotnūs, be jokių papuošimų, graviravimų ar brangakmenių – buvo tikima, kad lygūs žiedai pranašauja ramų ir grąžų sutuoktinių gyvenimą. Žiedų negalima nusimauti, kadangi jie apsaugo nuo nelaimių, streso ir negandų. Be to, vestuviniai žiedai negali būti perduodami iš kartos į kartą. Iš tiesų svetimo žiedo negalima net pasimatuoti, kadangi yra sumaišomi dviejų šeimų likimai. Apie nesėkmę pranašauja iš rankų iškritę žiedai – jei žiedas iškrenta jungtuvių dieną, būsimos šeimos laukia didelė nelaimė arba santuokos iširimas. Manoma, kad žiedus turi pirkti jaunikis. Šis gestas siejamas su šeimyninio gyvenimo sėkme.
Jaunosios suknelė
Daugelis prietarų susiję su nuotakos suknele. Vienas žinomiausių ir iki šiol gajų prietarų tvirtina, kad jaunikis negali matyti mylimosios suknelės iki pat jungtuvių ceremonijos. Beje, ir pati nuotaka iki vestuvių dienos negali savęs matyti veidrodyje su visu apdaru, bateliais ir nuometu. Nuotaka turi rinktis uždarus batelius, o ne atviras basutes. Neklausanti šio prietaro šeima kęs nepriteklių. Būtina pagalvoti apie papuošalus. Senoliai tvirtina, kad vestuvių dieną būtina atsisakyti žydrų topazų, kurie pranašauja sunkų gyvenimą. Ilgą laiką buvo raginama vengti ir perlų, kadangi šie atneša ašaras.
Vestuvine suknele reikia rūpintis ne tik prieš, bet ir po santuokos. Nuotaka negali suknelės parduoti ar išmesti, kadangi tai reiškia skyrybas. Dėl šios priežasties daugelis vyresniųjų vis dar įtariai žiūri į suknelių nuomos paslaugas. Suknelės negalima duoti pasimatuoti net ir po santuokos, kadangi tai pranašauja išsiskyrimą. Jei nuotaka nori apsisaugoti nuo nužiūrėjimo, suknelėje reikėtų padaryti kelis mėlynų siūlų dygsnius. Turtų prišaukimui siūloma įsidėti pinigėlį į batelį.
Jungtuvių ceremonija
Stebėkite savo elgesį ceremonijos metu. Manoma, kad pirmasis įkėlęs koją į bažnyčią vadovaus šeimai. Jei per ceremoniją jaunasis užmina nuotakos suknelę, gali būti, kad jų laukia greitos skyrybos. Buvo manoma, kad po ceremonijos jaunieji turi pažiūrėti į vieną veidrodį, kuris simbolizuoja mylimųjų atsidavimą vienas kitam ir vienybę. Jei vestuvių dieną pamatote praskrendančių paukščių būrį, galite būti visiškai tikri ilgos ir laimingos santuokos ateitimi.