Kaip vyksta įmonės registravimas Lietuvoje?

 Регистрация фирмы в Литве
Регистрация фирмы в Литве

Vis nerimsta kalbos, kad į Lietuvą reikia pritraukti daugiau užsienio kapitalo, tačiau kartais gali atrodyti, kad svečiose šalyse gyvenantiems asmenims įregistruoti įmonę Lietuvoje gali būti sunkiai įkandama užduotis. Na, tai ne visai tiesa, nes įmonės registravimas Lietuvoje (rus. k. Регистрация фирмы в Литве) yra vienodas ir lietuviams, ir užsieniečiams, tačiau reikia žinoti pačias svarbiausias įmonės steigimo subtilybes.

  • Įmonės steigimui yra reikalingas steigėjas. Tuo atveju, jei užsienyje gyvenantis fizinis arba juridinis asmuo negali atvykti į Lietuvą, būtinas steigėjo atstovas, kuris yra įpareigotas sutvarkyti visus reikalingus dokumentus įmonės steigimui. Jei toks procesas atrodo ilgas ir painus, galimas ir kitas, greitesnis bei paprastesnis būdas įsteigti įmonę Lietuvoje: įsigyti jau įsteigtą, tačiau veiklos nevykdžiusią įmonę.
  • Užsienio šalies pilietis, norintis pradėti verslą Lietuvoje privalo pateikti notaro patvirtintus dokumentus ir asmeninių dokumentų kopijas. Dokumentus galima atsiųsti paštu, tačiau tokiu atveju įmonės steigimas gali šiek tiek užtrukti. Tiesa, būtina žinoti, kad visi iš užsienio šalių siunčiami dokumentai, turi būti išversti į lietuvių kalbą.
  • Įmonės registravimas Lietuvoje (rus. k. Регистрация фирмы в Литве) negali vykti be notaro įsikišimo. Taip yra todėl, kad ne visi užsienio pilietybę turintys asmenys turi elektroninį parašą, kuris galiotų Lietuvos Respublikoje.
  • Šiuo metu populiariausia įmonės steigimo forma yra UAB, norint įsteigti UAB būtinas įstatinis kapitalas, kuris šiuo metu Lietuvoje yra 2500 eurų.

Žinoma, užsienietis, norintis pradėti verslą Lietuvoje gali susidurti ir su keliais sunkumais. Visų pirma, įmonės įregistravimą apsunkina lietuvių kalbos bei įstatymų nežinojimas. Visų antra, atsidaryti sąskaitą banke ar pateikti įmonės registracijos adresą nėra taip paprasta. Visgi, nėra padėties be išeities, nes šiuo metu Lietuvoje yra nemažai įmonių, kurios padeda ir Lietuvos, ir užsienio gyventojams įsteigti įmonę: sutvarko už juos visus dokumentus, profesionaliai perkopia visus biurokratinius slenksčius ir teikia išties naudingas ir reikalingas konsultacijas ne tik lietuvių ir užsienio kalbomis, pavyzdžiui, anglų arba rusų. Tad, jei jūsų draugas iš užsienio kreipėsi į jus pagalbos, prašydamas padėti įregistruoti įmonę Lietuvoje, geriau tokios atsakomybės mandagiai atsisakykite ir šį darbą palikite savo srities profesionalams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *