Buhalterinė apskaita: ar žinojote, jog buhalteris – ne ką mažiau svarbus už direktorių?

Kokios pareigybės svarbiausios įmonėje? Daugelis, išgirdę šį klausimą, iškart atsakytų, jog tai yra  aukščiausiai sėdintis asmuo – direktorius. Juk būtent pastarasis formuoja veiklos kryptį, daro lemiamus sprendimus, bendrauja su užsakovais, yra atsakingas už darbuotojų darbo kokybę bei mikroklimato kūrimą ir panašiai. Nemenka dalis vadovų jaučiasi itin susireikšminę ir pavaldinių darbą visiškai nuvertina (didelis klaustukas, ar tai suteikia verslui pliusą?). Amenys, iš arčiau susidūrę su įmonių veiklos specifika ar sukaupę didelį vadovavimo patirties „bagažą“, nedvejodami pasakytų, jog buhalterinės apskaita bei už ją atsakingi buhalteriai – ne ka mažiau svarbus (o gal ir reikšmingiausia) mechanizmo „sraigtelis“.

Pinigai – esminis elementas bet kurioje verslo srityje. Gauti pelną – pagrindinis kiekvienas verslininko tikslas, tačiau norint to pasiekti, taip pat būtinos piniginės investicijos. Būtent buhalteriams ir patikima atsakomybė už visų finansinių reikalų tvarkymą, atsižvelgiant į visus tuo metu galiojančius įstatymus bei reikalavimus. Priklausoma nuo įmonės veiklos pobūdžio bei dydžio, buhalterinė apskaita ir į ją įeinantys uždaviniai gali būti labai skirtingi.  Vieni buhalteriai kasdien dirba su įspūdingo dydžio pinigų srautais, kitiems užtenka tik mėnesio gale apskaičiuoti atlyginimus keliems darbuotojams bei pasirūpinti, jog įmonė laiku sumokėtų visus privalomus mokesčius. Kad ir kokia bebūtų buhalterio darbo apimtis bei sudėtingumas, buhalterinė apskaita privalo būti atlikta kruopšai, laiku ir laikantis šį procesą reglamentuojančių taisyklių, kurios, beje, nuolat kinta.

Buhalterio darbo ypatumai įmonėje priklauso ir nuo vadovo požiūrio. Kraštutiniu atveju buhalterio pareigybės yra teorinės, pasibaigiančios ties nurodytų matematinių skaičiavimų atlikimu bei parašų reikiamose vietose sudėjimu – visu kitu pasirūpina vadovus. Galimas ir kitas variantas, kai direktorius tėra formalus vadovas, visiškai nesigilinantis į buhalterijos tvarkymo ypatumus ir visą darbą patikintis buhalteriui. Jei pastarasis yra kompetetingas, sąžiningas, pareigingas ir kruopštus – puiku, vadinasi viskuo bus reikiamai pasirūpinta.  Tuo tarpu nekontroliuojamas aplaidaus buhalterio darbas gali atnešti itin skaudžių pasekmių: pradedant baudomis ir baigiant verslo žlugimu (reputacijos kritimu ir klientų praradimu ar bankroto byla). Idealiausia, kai direktorius suvokia, kokia rekšminga yra buhalterinė apskaita įmonės veiklos sėkmei ir šio darbo atlikimui renkasi patikimus specialistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *