Keptuvės ir jų savybės

Pirmiausia keptuves renkamės pagal dydį, nes su tinkamo dydžio keptuve galima paruošti būtent tiek maisto, kiek jo ir reikia. Pavyzdžiui, vienam asmeniui šeimyninė keptuvė nereikalinga, o jeigu šeimoje kokie keturi žmonės, tai su maža keptuve bus sudėtinga išsiversti. Vienam asmeniui, gaminančiam tik sau, pakanka keptuvės, kurios diametras 24 cm, šeimai iš kelių asmenų rekomenduojama iki 28 cm diametro keptuvė. O jeigu šeima didelė, galima rinktis ir dar didesnes keptuves, pavyzdžiui: 32 cm diametro. Tačiau atitinkamo dydžio turi būti ir kaitlentė, kad ant jos tilptų tokia keptuvė. Be to, šeimai patogu naudoti gilesnes keptuves, nes tai paįvairina gaminimo galimybes. Keptuvės gali būti su nuimamomis rankenomis – tai taupo vietą, o tokią keptuvę galima naudoti troškinant arba kepant. Patogu, kai didelė keptuvė turi dvi rankenas, nes ją bus lengviau ir patogiau nukelti.

Tačiau svarbu ne tik keptuvės dydis, bet ir iš kokios medžiagos ji pagaminta. Dažniausiai virtuvėje naudojamos aliuminio keptuvės, padengtos nesvylančia danga. Toks dangos sluoksnis gali būti iš keramikos, akmens masės, titano, titano keramikos, safyro ir kt. Priklausomai nuo to, vienos keptuvės būna plonesnės ir lengvesnės, o kitos storesnės ir sunkesnės. Atsparesnės keptuvės bus sunkesnės su titanu, titano keramika ar safyro danga. Ekspertai pataria rinktis keptuves iš legiruoto aliuminio. Tokios keptuvės yra liejamos ir grūdinamos aukštoje temperatūroje, o ne presuojamos. Tad jų korpusai stabilesni, ne taip deformuojasi, jos greičiau įkaista, temperatūra pasiskirsto tolygiau, tokių keptuvių priežiūra paprastesnė, jose geriau išsilaiko šiluma, tad maistas ilgiau bus šiltas.

Keptuvės gali būti iš nerūdijančio plieno. Jose paprastai būna kapsulinis padas, o pačios sienelės plonos. Jos įkaista lėtai, bet šiluma išsilaiko ilgai. Gaminamos iš kokybiško metalo, kuris su maistu nereaguoja. Tačiau jų priežiūra sudėtingesnė, reikia saugoti, kad nesusibraižytų. Braižymui atspariausios ketaus keptuvės. Gaminant jose, galima naudotis metaliniais įrankiais, tokiose keptuvėse maistą netgi galima pjaustyti. Įkaista jos lėtai, bet šilumą išlaiko ilgai. Jose nerekomenduojama laikyti maisto ilgiau, nes gali pakisti jo skonis ir kvapas. Po naudojimo tokią keptuvę reikia išplauti, o jos paviršių sutepti aliejumi, kitaip gali atsirasti rūdžių.

Atminkite, kad ilgiau naudosite kokybišką keptuvę, o kokybė paprastai glaudžiai siejasi su gaminio kaina. Tačiau ir pigesnę keptuvę, tinkamai prižiūrimą, galima naudoti pakankamai ilgai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *