Kompiuteriniai žaidimai: kokio amžiaus geriausia pradėti juos žaisti?

Kompiuteriniai žaidimai – apie juos kalbama bei rašoma labai daug. Ir ne veltui – juk būtent jie užima didelę dalis IT produkcijos rinkos, o šių žaidimų pardavimai yra labai aukšti. Tačiau kuomet yra pradedama kalbėti apie kompiuterinius žaidimus, visada išlieka opus vienas klausimus: kokio amžiaus vaikams galima pradėti žaisti kompiuterinius žaidimus? Reikia pastebėti, jog tai išties labai svarbu vaiko raidai bei sveikatai, tad šiam klausimui dėmesio skirsime ir mes.

Savaime suprantama, reikia pastebėti, jog nemažai jaunų tėvelių laikosi tokios nuomonės, jog kompiuterinius žaidimus vaikas gali pradėti žaisti jau tuomet,  kai išmoksta naudotis kompiuteriniu. Tačiau, ar tikrai tai yra geriausia nuomonė? Anot ekspertų, labai svarbus ne pat vaiko amžius, tačiau žaidimo, kurį  žais vaikas, žanras. Paprastai 6 – 7 – erių metų jau moka puikiai naudotis kompiuteriu, todėl jei, šiek tiek laiko bus skiriama kompiuteriniams žaidimams, nuo to tikrai blogiau nebus. Tačiau  labai svarbu, kad vaikas žaistų tinkamą žaidimą. Tai reiškia, jog toki amžiaus  vaiku tikrai netinka veiksmo  žaidimai, kuriuose gausu smurto scenų. Tad kokį kompiuterinį žaidimą būtų galima pasiūlyti būtent tokio amžiaus vaikui? Reikėtų žaisti tokius žaidimus, kurie tokio amžiaus vaiką galėtų šio bei to išmokyti. Vienas geriausių pavyzdžių yra žaidimas Farming simulator 2015 mods. Ką gali suteikti vaikui naujasis Farming simulator 2015? Būtent šis žaidimas suteiks žinių apie tai, kaip atlikti medžių kirtimo ar smulkinimo, auginimo darbus, o taip pat žaidžiant šį žaidimą bus daug užduočių, kurių metu bus galima pritaikyti šias žinias.

Na, o pabaigai belieka tik priminti, jog labai svarbi yra ir laiko trukmė, kurią vaikas praleidžia žaisdamas kompiuterinius žaidimus. Pasak sveikatos specialistų, 6 – 7 – erių metų amžiaus vaikas netūrėtų žaisti ilgiau kaip vieną valandą per dieną. Savaime suprantama, bėgant metams, laikas, praleistas žaidžiant kompiuterinius žaidimus, taip pat turėtų didėti: štai 10 – ies  metų vaikui kompiuterinius žaidimus rekomenduojama žaisti apie 1,5 valandos, tuo tarpu 14 – 15 metų amžiaus paauglys tokiais žaidimais gali mėgautis maždaug 2 – om valandom per parą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *