Pokerio taisyklės

Internetinio pokerio entuziastų su laiku vis daugėja, tačiau yra ir tokių, kurie šį žaidimą žaisti nori labai, bet nelabai gaudosi taisyklėse. Reikėtų pabrėžti, kad internete didžiausio populiarumo sulaukia pokeris pagal „Texas Holdem“ taisykles, tad jas ir turėtumėte mokytis. Jos nėra sudėtingos, o kai kurie pokerio kambariai net gi palengvina patį žaidimą būtent surinktų kombinacijų surašymu. Tai reiškia, kad žaidimo metu, kai kurie kambariai parodys kaip vadinasi jūsų surinkta pokerio kombinacija, tad išmokti žaisti tikrai nebus sudėtinga.

Pokerio taisyklės nėra sunkios, jums reikia žinoti svarbiausią – kortų kombinacijas. Jų yra kelios. Paprasčiausiai, visas kombinacijas galite sužinoti tiek knygose, tiek ir internetu – jas įsiminti nebus sudėtinga, nes jų nėra labai daug. Pavyzdžiui, geriausia penkių kortų kombinacija yra laikoma ta, kuri yra vienos rūšies ir eina nuo tūzo iš eilės žemiau. Tai reiškia, kad geriausia kombinacija gali būti: pikų tūzas, karalius, dama, valetas ir dešimtakė. Tai yra geriausia kombinacija, kurios nugalėti negali niekas. Žinoma, svarbiausia tai, kad tokią kombinaciją surinkti yra be galo sunku – žymiausi pokerio profesionalai per visą savo daugiametę karjerą galbūt tokias kombinacijas yra surinkę kartą ar bent jau kelis. Tai viena rečiausių ir sunkiausiai surenkamų kombinacijų.

Pokerio taisyklės pasižymi tuo, kad ne tik reikės įsiminti pokerio kortų kombinacijas – turėsite žinoti tvarką kaip yra žaidžiama. Trumpai tariant, yra išdalinama kiekvienam žaidėjui po viena korta iš kaladės ir kieno didesnė – tas imasi kortų dalinimo. Kiekvienam žaidėjui išdalinama po dvi kortas. Esmė tame, kad pokeryje yra privalomieji statymai. Po „dalintojo“ kito žaidėjo pozicija vadinasi „mažas statymas“ arba angliškai – Small blind, o po to eina – didysis (big blind). Mažąjį statymą sudaro pusė didžiojo. Po didžiojo statymo esantis žaidėjas pirmasis daro savo veiksmą – atsako, kelia arba nusimeta ir taip einama ratu, kol pasiekiamas mažasis statymas. Jis turi atsakyti nemažiau nei prieš tai buvę statymai, o galutinis sprendimas lieka didžiajam statymui. Jis gali pasirinkti variantus: kelti arba tikrinti „check“, o jeigu pasirenkamas tikrinimas, tada žaidėjai pamato pirmąsias tris kortas iš kurių žiūri savo penkių kortų kombinaciją. Galiausiai vėl einamas ratas tol, kol bus atverčiamos iš viso 5 kortos ant stalo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *