Kaip atnaujinti senus baldus

Kiekvieno namuose rasime po keletą senų baldų, kurie jau kaip sakoma ir nusibodę ir išmesti gaila. Turime jums gerą naujieną, kad seni ir naudoti baldai nėra tokie jau beviltiški, juos galima atnaujinti. Taip sutaupysite savo biudžeto lėšų- nereikės pirkti naujų baldų ir tuo pačiu papuošite savo namus. Taigi nuo ko pradėti.  Pirmiausia tai priklauso nuo to kokį baldą mes bandysime atnaujinti. Jei tai spintelė ar staliukas tuomet mums prireiks vienokių priemonių, jei tai minkštoji dalis prireiks kitokių priemonių. Taigi jei sugalvojote atnaujinti staliuką ar nedidelę spintelę rekomenduojama Lietuvoje sparčiai populiarėjančią dekupažo techniką. Tokiu būdu atnaujinti baldai ne tik atrodys išvaizdžiai, bet juos galima paversti tikru meno kūriniu.

Jei baldai yra aliejuoti, jiems prižiūrėti ir atnaujinti yra naudojamos paprasčiausios priemonės, tokios kaip muiluotas vanduo. Tai labai lengvas būdas pašalinti baldo medienos paviršiuje esančias dėmes. Jei dėmės esti giliau galima pasinaudoti ir šlifavimo popieriumi. Tačiau šveisti reikėtų švelniai ir atsargiai, kad nesubraižyti medienos.

Dažnai senesni baldai būna ne tik nusidėvėję, bet ir turi įvairiausių defektų. Dažnai spintelės sunkiai užsidarinėja, durelės girgžda. Tuomet reikalinga atnaujinti lankstus arba pakeisti naujais. Taip pat galite nupirkti naujas rankenėles, tuomet baldas atrodys  kaip naujas.

Jei baldai pagaminti iš medienos plokštės, jų paviršius su laiku išsipučia nuo drėgmės. Vienas iš puikių patarimų, tai šias vietas reikalinga palyginti šilu lygintuvu. Tik prieš lygindami uždėkite ant plokštes keletą sluoksnių popieriaus.

Kai pašalinome baldo fizinius defektus reikalinga jį perdažyti. Didžiąja dalimi baldo išvaizda priklausys nuo perdažymo kokybės.

Pirmiausia svarbu kruopščiai pašalinti dažus. Kiek įmanoma nušveiskite visus senus dažus. Kartais senesni baldai būna perdažyti po keletą kartų. Todėl reikalinga pašalinti visus dažų sluoksnius. Kai visi dažai jau pašalinti reikalinga išlyginti baldo paviršių. Užglaistyti nelygumams galima naudoti įvairias priemones, jų rasite statybinių medžiagų parduotuvėse. Kai baldo paviršius bus išlygintas, tuomet galima gruntuoti. Gruntas reikalingas, kad dažai geriau sukibtų su paviršiumi. Taigi nugruntavus galime dažyti. Kad dažai geriau pasidengtų galite dažyti keliais sluoksniais. Kai nudažote vieną sluoksnį palaukite kol baldas išdžius, tada galite dažyti antrą kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *