Ką turime žinoti apie žiemines padangas?

Ziemines padangosŽieminių padangų pasirinkimas – atsakingas ir sunkus darbas, reikalaujantis žinių ir specialistų rekomendacijų. Primename, kad padangos keičiamos ne todėl, kad tai numato įstatymas, bet siekiant pasirūpinti savo bei kitų eismo dalyvių saugumu, tinkama transporto priemonės eksploatacija. Ziemines padangos gali būti trijų tipų, todėl atsargiai vertinkite jums siūlomus „tarpinius“ variantus ar skambiais šūkiais, pvz., „pritaikyta Lietuvos keliams“, reklamuojamą produkciją.

Žieminių padangų tipai

Žieminės padangos gali būti minkšto mišinio, kieto mišinio arba dygliuotos. Jokių vidutinio kietumo mišinių nėra ir negali būti, todėl neapsigaukite bendraudami su nesąžiningu pardavėju. Kompetentingas žieminių padangu pardavimo salonas turi paaiškinti minėtųjų padangų skirtumus ir padėti priimti konkrečiam atvejui tinkamiausią sprendimą. Beje, reikia pripažinti, kad kiekvienas pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbiausias kriterijus – keliai, kurias dažniausiai tenka važinėti.

Jei daugiausiai laiko skiriate važinėjimui po miestą, t. y. vairuojate kieta ir geros kokybės kelio danga, rinkitės kieto mišinio padangas, kurios išsiskirs geresne stabdymo kokybe ir lengvesniu valdymu, esant šlapiai dangai. Jei važinėjate prasčiau prižiūrimais keliais, rinkitės minkšto mišinio padangas, kurios padės įveikti jums tenkančius sunkumus. Gyvenantiems kaimo vietovėse, kuomet tenka važinėti neprižiūrimais keliais, suvažinėtu sniegu ir ledu, siūlomos dygliuotos padangos. Iš kitos pusės, nepamirškite, kad daugelyje valstybių draudžiama naudoti dygliuotas padangas, todėl šio varianto reikės atsisakyti planuojantiems tolimesnes keliones.

Universalių padangų apgaulė

Itin dažnas lietuvių pasirinkimas – universalios padangos. Nors demisezoninės padangos siejamos su praktiška investicija, ekspertai ragina neapsigauti. Mūsų šalies klimatas pasižymi itin stipriais temperatūrų pokyčiais ir smarkiai besiskiriančiomis vairavimo sąlygomis, prie kurių universalios padangos negali prisitaikyti. Šių padangų savybės sukurtos vidutinėms oro sąlygoms, kuomet temperatūra svyruoja nuo -5 iki +10 laipsnių. Deja, Lietuvoje jos negali užtikrinti nei gero sukibimo su keliu, nei tinkamos eksploatacijos.

Rinkitės kokybę ir patikimumą

Kad būtumėte tikri savo saugumu ir galėtumėte mėgautis komfortišku važiavimu, rinkitės jūsų lūkesčius ir keliones pobūdį atitinkančias žiemines padangas, su kuriomis jausitės ramiai ir užtikrintai. Bendraukite su rimtu padangų pardavėju, kuris siūlo kokybišką, ilgaamžę, žinomų gamintojų produkciją. Esant poreikiui, susisiekite su kvalifikuotais darbuotojais, kurie padės išsirinkti konkrečiai jums tinkančias padangas, patars dėl jų montavimo ir eksploatacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *