Automobilio paruošimas vasaros atostogoms

Vasara, ilgos kelionės aplink Lietuvą ar į užsienį yra išbandymas ne tik mums patiems, tačiau ir mūsų automobiliui. Tokių kelionių metų atsiskleidžia tikrasis automobilio charakteris, pastebimi jo privalumai ir trūkumai. Aišku, būtų gerai, jog trūkumai neišlįstu tokiu pavidalu, kurie sugadintų atostogas, bet nuo to niekas neapsaugotas. Tad kaip pasirūpinti automobiliu prieš išsiruošiant į kelionę?

Diagnostika autoservise

Iš anksto susitarus, automobiliu remontas Vilniuje trunka kelias valandas. Atliekama variklio diagnostika, patikrinamas tepalų lygis, patikrinama važiuoklė, esant poreikiui atliekamas ratų suvedimas bei balansavimas. Kelios valandos profilaktiškai skirtos automobiliui patikrinti sutaupo daug laiko ir nervų, kuomet automobilis pradeda rodyti kaprizus kelyje.

Serviso knyga

Automobilyje reikėtų turėti serviso knygą. Galbūt ji ir nepadės suremontuoti automobilio, tačiau ją itin paranku turėti, kuomet prietaisų skydelyje įsižiebia dar nematyta lemputė. Paprastai, geltonos lemputės yra įspėjamosios ir netrukdo važiuoti, tuo tarpu raudonos jau įspėja apie rimtą gedimą. Tačiau įsižiebus ir raudonai lemputėj svarbu žinoti ar iki autoserviso dar galima nuvažiuoti pačiam, ar jau kviesti pagalbą kelyje.

Atsarginės dalys

Automobilyje privalo būti atsarginė padanga ir priemonės ją pakeisti, nesvarbu, jog niekada neteko keisti ir nežinote kaip naudotis prietaisais. Turint priemones tereiks susirasti pagalbą galintį suteikti žmogų, o surasti žmogų su priemonėmis būtų kur kas sunkiau. Tas pats pasakytina apie mašinos tempimo lyną bei „krokodilus“ akumuliatoriui įkrauti.

Saugos priemonės

Jei gesintuvas paprastai automobilyje yra tik imitacija padedanti praeiti techninę apžiūrą, tai prieš ilgesnę kelionę reikėtų įsigyti tikrą gesintuvą bei pasidomėti kaip juo naudotis. Niekada nežinai kada gali atsitikti nelaimė ir geriau būti jai pasiruošus, nei stovėti šalia degančio automobilio su gesintuvo imitacija.

Nepamirškite ir šviesą atspindinčių liemenių sau ir kitiems keleiviams. Nors automobilyje privalo būti viena saugos liemenė, visgi automobiliui sugedus naktį ir šalikelėje bandant jį suremontuoti, būtų šaunu jog saugūs būtų visi keleiviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *