Štai kodėl buhalterija tokia tiksli

BuhalterijaKokie žodžio „chaosas“ antonimai? Pirmoje vietoje turėtų atsidurti „tvarka“. Tačiau buhalterija užsiimančios įmonės įrodo, kad chaosas pavirsta tikslumu. Net apleisti dokumentai sutvarkomi ir įmonė vėl atsistoja į efektyvumo vėžes.

Buhalterija tiksli ne „pati iš savęs“. Gerą rezultatą lemia daugybė veiksnių. Išskyrėme štai tokius: pašaukimas, talentas, patirtis, noras, matematiniai sugebėjimai, teisės išmanymas, gebėjimas dirbti kompiuteriu.

Pašaukimas. Buhalterija tiksli ir visomis prasmėmis kokybiška tada, kai veikla vykdoma, kaip sakoma, „iš pašaukimo“. Kitu atveju darbas ne toks efektyvus, koks galėtų būti. Pašaukimas lemia nemažai.

Talentas. Su pašaukimu susijęs ir talentas. Tai vos ne sinonimai. Talentas kartais laimi prieš patirtį. Ir leidžia kokybiškai įgyvendinti reikiamas užduotis.

Patirtis. Galima diskutuoti, kas svarbiau – talentas ar patirtis. Tačiau tiek talentas, tiek patirtis turi nemažai įtakos dirbant. Ir padeda kuo geriau įvykdyti tai, kas užsibrėžta.

Noras. Noras taip pat svarbus. Buhalterija ir noras – puikus derinys, dėl kurio darbas atliekamas neatmestinai.

Matematiniai sugebėjimai. Buhalterija – tai gausybė skaičių. Vieni didesni, kiti mažesni, vieni nurodo procentus, kiti eurus, bet vis vien tai skaičiai. Matematiniai sugebėjimai buhalteriams ne šiaip praverčia, o yra tiesiog būtini.

Teisės išmanymas. Buhalterija – ne tik skaičiavimo procesai. Reikia rengti sutartis, o tam privalus teisės išmanymas. Juk nemokėdamas įstatymų nesuformuosi geros sutarties.

Gebėjimas dirbti kompiuteriu. Šis punktas reprezentuoja kone visas šiuolaikines paslaugas. Buhalteriams reikalingos kompiuterinės programos, tad jiems gebėjimas dirbti kompiuteriu labai svarbus.

Septyni punktai atskleidžia, kaip buhalterija gali būti tokia tiksli. O tikslumas – bene svarbiausia buhalterijos ypatybė. Tai reikalavimas, siekis ir rezultatas.

Reikalavimas, kad darbas būtų atliekamas, tiksliai, savaime suprantamas. Nuo to priklauso įmonės dabartis ir ateitis. Norint išpildyti reikalavimus išsikeliamas tikslas. Ir siekiama gero rezultato.

Kaip išmokti čia aptariamo amato? Vieni renkasi studijas universitete, kiti nusprendžia užsiregistruoti į specialius kursus, skirtus norintiems įgauti reikiamų buhalterijos įgūdžių. Įdedant pastangų tobulėjama, įgaunama teorinių ir praktinių žinių. Ruošiamasi darbo rinkai. O paskui palaipsniui kaupiama patirtis.

Buhalterija turi būti kokybiška, nes tai lemia ir įmonės mikroklimatą. Jei vadovybė nežino, kaip sutvarkyti apskaitą, ir personalas netgi jaučia, kad ima sklisti negatyvios emocijos, tuomet produktyvumo lygis kinta. Deja, į neigiamą pusę.

Pašaukimas, talentas, patirtis, noras, matematiniai sugebėjimai, teisės išmanymas, gebėjimas dirbti kompiuteriu nėra beprasmės sąvokos. Ir tikėtina, kad laikui bėgant kiekvieno iš šių punktų reikšmė keisis. Darbas kompiuteriu įgaus daugiau įtakos. Teisę išmanyti reikės dar geriau, nes įstatymai juk kinta. O matematinių sugebėjimų poreikis irgi išliks, nepaisant prielaidų apie labiau automatizuotus procesus. Svarbiausia, kad išsilaikyti rinkoje – paisyti visų šių tendencijų. Juk specialistas tobulėja. Nepakanka kadaise įgytų žinių. Pats darbas tampa naujų žinių šaltiniu.

Apskaita, sutartys, darbo užmokestis – visa tai reikalauja kruopštumo. Kiekvienas užsakymas, kiekvienas uždavinys, kiekvienas klausimas – tobulėjimas. Ir įmonės mikroklimatas malonesnis, ateities perspektyvos daug žadančios. Aišku, tam reikia pastangų. Ir ne bet kokių, o tikslingų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *