Kosmetikos ir kvepalų oksidantai

   Kaip oksidantai, tai gali būti paprasčiausios ra­munleles bei medetkos arba egzotiškas mišinys iš planktono ir juodųjų ikrų. Kai kurie šių kom­ponentų yra brangūs (tačiau labai veiksmin­gi), kvepalai pigiau todėl jie dažniausiai naudojami profesiona­lioje kosmetikoje arba garsių firmų aukštos ko­kybės kosmetikoje ir kvepaluose, kuri yra kur kas branges­nė ir veiksmingesnė, negu plataus vartojimo kosmetiką.

Jūrų dumbliai (Algue) — turtingi mineralinių medžiagų, mikroelementų, vitaminų, cukraus ir pigmentų.

Alavijas (Aloe vera) — suriša vandenį, slopi­na odos uždegimus bei ją tonizuoja.

Alantoinas (Allantoine) — dedamas į įvairius gydomuosius preparatus, nes suminkština vėjų nugairintą ar saulės nudegintą odą.

Selenas (Selenium) — kaip ir vitaminai, kre­muose naudojamas kaip oksidantas ir „laisvųjų radikalų gaudytojas”.

Veido odai ir plaukams prižiūrėti naudoja­mi įvairūs ekstraktai. Tai gali būti terminių vandenų planktono kvepalai internete, bičių pienelio ir žiedadul­kių, ikrų ir įvairiausių augalų ekstraktai.

Šių ekstraktų cheminė sudėtis panaši, turi įvairiomis proporcijomis baltymų ir fermentų, aminorūgščių ir fermentų, augalinės ar gyvuli­nės kilmės hormonų, cholesterino ir fosfolipidų.

Planktono ekstraktas — smulkiausia organi­nių ir neorganinių junginių, mikroelementų ir mikroorganizmų, esančių upių, ežerų, jūrų ir terminiuose vandenyse, substancija.

Ikrų ekstrakte daug proteinų, mineralinių medžiagų ir mikroelementų, kurie labai teigia­mai veikia odą.

Preparatai iŠ ląstelių branduolių skatina ląs­telių apykaitą ir regeneraciją. Turi sudėtingų derinių iš baltymų, cukrų, lipidų, fermentų, mikroelementų ir vitaminų.

Kosmetikos pramonėje taip pat išnaudoja­mas organizmui ir odai daromas teigiamas įvai­rių augalų poveikis. Augaluose yra daug vita­minų, mikroelementų, hormonų ir kitokių nau­dingų medžiagų. Jos normalizuoja odos būklę, nes pasižymi antiseptinėmis, tonizuojamomis ir maitinamomis savybėmis, odą švelnina ir švie­sina. Medetkos, ramunėlės, šalavijai, mėtos, apyniai, liepžiedžiai ir kt. turi priešuždegiminių ir raminamųjų savybių. Šie augalai dažniausiai naudojami gaminant preparatus riebiai odai kvepinantis kvepalais.

Odą tonizuojantys augalai naudojami sugle­busiai ir senstančiai odai skirtoje kosmetiko je. Tai pirmiausia alavijas, ženšenis, arkliakaš-toniai ir saldymedis, jie turi augalinių hormo­nų ir panašūs į estrogeną.

Kraujo apytakai odoje gerinti naudojamas ir kofeinas. Jo dažnai dedama į kremus nuo ce­liulito kad skaniau kvepėtu.

Medžio Ginkgo Biloba lapų ekstraktas irgi naudojamas gaminant kremus nuo celiulito ir liposomalinę kosmetiką. Šis ekstraktas yra ge­ras oksidantas ir mikrocirkuliaciją skatinanti priemonė.

Turbūt pats žinomiausias augalinės kilmės oksidantas yra žaliosios arbatos ekstraktas. Manoma, kad žalioji arbata mažina onkologi­nių, tarp jų ir odos vėžio, ligų riziką.

Odą šviesina, viršutines suragėjusias ląste­les šalina citrinos, petražolės, kraujažolės, rū­tos, arkliauogės. Jose yra hidrochinono, kuris slopina pigmento sintezę odoje.

Kitą grupę medžiagų, aktyviai veikiančių odą, sudaro fitohormonai, hormonai ir vitami­nai. Hormonų naudojimas kosmetikos produk­tuose — nepageidaujamas o daugelyje šalių uždraustas ir tam yra rimto pagrindo. Viena iš priežasčių, kodėl kosmetologijoje naudojami hor­moniniai preparatai, yra ta, kad jais gydomos kai kurios ligos — seborėja, aknė (spuogai, inkštirai) ir alopecija (plikimas). Jie, kaip sudėtinės medžia­gos, dažniausiai ir naudojami gydomojoje kos­metologijoje taip kaip ir kvepaluose.

Pagrindinė hormonų naudojimo sritis kvepalai, o ne kosmetologija, todėl šio klausimo išsamiau negvildensime.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *