Pavėsinės – tikra sodo puošmena

Daugeliui vasaros metu itin malonu ir linksma vakaroti pavėsinėje. Pavėsinės gali būti skirtos ne tik atsipalaidavimui, bet ir svečių priėmimui. Juk daug smagiau laiką leisti gryname ore, nei uždarose patalpose. Šaltuoju metų laiku mes pakankamai ilgai būname namuose, todėl šiltuoju sezonu laiką leiskime gamtoje.

Yra žinių, kad pavėsinės buvo statomos dar Egipto laikais. Ir dėl savo patogumo ir praktiškumo paplito po visą pasaulį. Lietuvoje pavėsinės itin populiarios soduose, sodybose. Pastaruoju metu itin pamėgtos medinės pavėsinės, nes daugelyje sodybų namai statomi iš medienos.

Pavėsinės statomos iš įvairių medžiagų: rastų, metalo, medienos ir t.t. Labai gražu, kai pavėsinės sode būna pagamintos iš tų pačių medžiagų kaip ir namas. Jei jūsų namas yra pastatytas iš plytų, tuomet netiktų pavėsinė pagaminta iš rastų. Ir atvirkščiai, jei namas yra pastatytas iš rastų, netiktų pavėsinė pastatytas iš betono. Pavėsinė turi įsilieti į vieną bendrą harmoningą sodo aplinką, atkartoti namo architektūros elementus. Jei norite, kad pavėsine būtų  ne tik jūsų aplinkos ne tik gražus akcentas, bet ir eksterjero dalis, rekomenduojama prieš tai pavėsinės brėžinį aptarti su architektu. Architektas gali jums patari dėl pavėsinės dydžio, reikalingų medžiagų kiekio.

Pavėsinės vieta turi būti iš anksto gerai apgalvota. Vieta turi būti lengvai pasiekiama iš namo, taip pat iš jos turi atsiverti gražus vaizdas. Tačiau, kaip suderinti šiuos du dalykus: patogumą ir grožį. Jei pavėsinė bus pastatyta šalia tos vietos, kur yra daug medžių, vėlai vakare gali užpulti uodai ir kiti skraidantys vabzdžiai. Gali būti taip, kad vakarais ten bus neįmanoma būti.
Itin gražu ir praktiška, jei išėjimas iš pavėsines veda tiesiai į tvenkinį ar upę. Kad nereikėtų apeiti pavėsinės, norint eiti namo, puikus sprendimas pavėsinę padaryti su dviem išėjimais, Vienas išėjimas į ežero ar tvenkinio pusę, kitas į namų pusę.

Jei aplink yra itin graži vieta, nėra vėjų, tuomet galite daryti pavėsinę su nedaug sienų. Nes jei gražus gamtovaizdis būtų labai puiku, jei gamtą matytume, o ne ją užstotų pavėsinės sienos. Atviro tipo pavėsinei reikės gerokai mažiau medžiagų, todėl toks statinys pareikalaus mažiau investicijų.  Tačiau jei  jūs gyvenate ant kalvos, kur būna vėjuota, tuomet geriau statyti uždaro tipo pavėsinę. Taip pat joje gali įrengti ir grindis. Tokia uždara pavėsinė tiktų vakaroti net vėsesniais rudens vakarais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *