Aliuminio profiliai: viskas, ką reikia žinoti

aliuminio profiliai

Aliuminio profiliai – ekstruzijos proceso metu gaunami produktai, kurie gali būti standartinės arba nestandartinės formos. Aliuminis – vienas populiariausių ir dažniausiai naudojamų metalų visame pasaulyje, nes turi daug naudingų savybių. Tai stiprus, stabilus, lengvai liejamas, apdorojamas ir perdirbamas, jei reikia, metalas. Vis daugiau gamybos sričių renkasi būtent aliuminio profilius dėl jų universalumo.

Aliuminio profilių rūšys

Aliuminio profiliai gali būti standartinės arba specifinės (gaminamos pagal individualų užsakymą) formos. Standartiniai aliuminio profiliai gali turėti 15 skirtingų formų, bet dažniausiai liejami šio žymėjimo produktai: O, W, T, L, Z, U, H. Paprastai tai apvalūs, kvadratiniai, U ar T formos profiliai.

Specifinės formos profiliai išsiskiria nestandartiniu vaizdu, gaminami pagal individualius klientų užsakymus ir labai dažnai naudojami statybos, baldų, automobilių gamybos sektoriuose. Net ir paveikslo rėmeliai gali būti pagaminti iš nestandartinės formos aliuminio profilių. Aliuminio profilių geromis kainomis galima įsigyti https://e-heliopolis.lt.

Aliuminio profilių pritaikymas įvairiose pramonės šakose

Aliuminio profiliai pasižymi ilgaamžiškumu ir universalumu, todėl gali būti pritaikomi įvairiose srityse. Čia pateikiami tik keli pavyzdžiai, kur dažniausiai jie naudojami:

·         Statyba ir architektūra. Dėl lengvumo, atsparumo korozijai ir nesunkaus montavimo šie profiliai labai plačiai naudojami visame statybų ir architektūros sektoriuje, pradedant užuolaidų karnizais, langų, durų rėmais, laiptais ir baigiant įtempiamomis lubomis ar konstrukciniais fasadais.

·         Automobiliai ir kitas transportas. Profiliai „atlieka pagrindinį vaidmenį“ transporto priemonių gamyboje, nes mažina automobilių svorį, taip pagerina degalų vartojimo efektyvumą ir mažina išmetamųjų teršalų kiekį. Aliuminio profilių taip pat galima rasti automobilių važiuoklėse ir kėbuluose. Jie naudojami  sunkvežimių, traukinių gamyboje ir net aviacijos srityje.

·         Saulės energijos sistemos. Saulės kolektorių rėmai ir tvirtinimo sistemos montuojamos aliuminio profilių pagalba. Jie labai patvarūs, atsparūs korozijai, prisideda prie tinkamo saulės elektrinių įrenginių stabilumo ir veikimo įvairiomis aplinkos sąlygomis.

·         Elektronika ir apšvietimo sprendimai. LED apšvietimas ir aliuminio profiliai leidžia kurti įspūdingus apšvietimo ir interjero sprendimus namuose. Dėl laidumo profiliai naudojami ir įvairiuose elektronikos prietaisuose.

·         Baldai ir interjero dizaino sprendimai. Profiliai suteikia interjerui ir baldams struktūrinį vientisumą ir estetinį patrauklumą. Iš jų daromos, pavyzdžiui, biurų pertvaros, įvairios lentynos ir kita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *