Daugelis žmonių į kačių mitybos sutrikimus žiūri atlaidžiai, tačiau veterinarijos klinika Vilniuje perspėja, kad augintinės nenoras ėsti pranašauja labai rimtas bėdas ir sveikatos sutrikimus, todėl nieko nelaukdami pasikonsultuokite su veterinaru. Laiku diagnozuota liga ir efektyvios gydymo priemonės padės išvengti rimtesnių komplikacijų ateityje.
Vienas svarbiausių jūsų darbų – nustatyti, kodėl katė nebeėda. Nenoras valgyti gali būti nulemtas įvairių priežasčių. Viena dažniausių jų yra liga. Gali būti, kad jūsų augintinė pasigavo infekciją, jai sutriko žarnynų ar inkstų veikla. Veterinarijos klinika Vilniuje įspėja, kad nenoras valgyti gali perspėti ir apie kur kas rimtesnes ligas ar net vėžį.
Tiesa, nenoras ėsti gali būti ir lengvų negalavimų simptomas, pvz., katė gali neėsti, jei jai skauda dantį, arba augintinė neseniai buvo paskiepyta (tokiu atveju katė neėda 1–3 dienas), nenoras ėsti susijęs ir su kelionėmis ar gyvenamosios vietos pakeitimu, t. y. su stresu. Augintinė gali turėti ir psichologinių problemų, susijusių su namų aplinkos ar namiškių įpročių pokyčiais. Be to, katės sunkiai pripranta prie duodamo ėdalo rūšies, todėl gali atsisakyti naujųjų skanėstų.
Kokių priemonių imtis?
Veterinarijos klinika Vilniuje įspėja, kad atsisakymas ėsti gali padaryti daug žalos katės organizmui, todėl pirmasis jūsų darbas – užkirsti kelią nevalgymui. Jei katė neėda dėl ligos, privalote pasitarti su veterinaru. Kvalifikuotas specialistas atliks visus būtinus tyrimus ir įvertinęs katės būklę, paskirs tinkamiausias priemones gerai katės savijautai. Jei katės negalavimai yra rimtesni, veterinaras paskirs apetitą gerinančius preparatus. Katės maitinimas gali būti vykdomas ir naudojant specialiąsias priemones – maistas gali būti tiekiamas skysčiais per švirkštą arba į skrandį įvedus maitinimo vamzdelį.
Jei katė neėda dėl psichologinių problemų, turėsite pasukti galvą ir būti kūrybingi. Daugelis kačių mėgaujasi konservuotu ėdalu, apetitą gerina ir kepenėlės bei konservuotas tunas. Veterinarijos klinika primena, kad minėtieji produktai skirti apetito gerinimui, todėl jų negalima duoti nuolatos ir dideliais kiekiais, kadangi augintinis perdozuos vitaminų.
Jei katė valgo tik konservuotą ėdalą, pabandykite jį sumaišyti su sultiniu ar žuvies taukais, kad augintinė gautų kiek įmanoma daugiau maistingųjų medžiagų. Minėtoji taktika taikoma ir tuo atveju, jei ilgą laiką katė ėdė žmonių maistą, tačiau norite ją pripratinti prie kačių ėdalo. Jei katė nevalgo, nelaikykite ėdalo, kol šis pradės skleisti nemalonų kvapą. Nepamirškite, kad katės turi gerą atmintį, todėl dvokiantis ėdalas atgrasys nuo minties ėsti jį kitą kartą.