Paskolų skaičiuoklė: kaip tai veikia ir ar jums ji reikalinga?

Greičiausiai visą gyvenimą reikės imti paskolą. Nesvarbu, ar perkate automobilį ar namą, pradedate verslą, konsoliduojate skolas, susiduriate su netikėtomis išlaidomis ar mokate už mokslą kolegijoje, bus situacijų, kai jums reikės daugiau pinigų pirkiniui ar sąskaitai, nei turite santaupų. Jeigu su tuo susiduriate ir Jūs, įvertinti galimybes gali padėti paskolų skaičiuoklė. Kaip ji veikia?

Kokią naudą teikia skaičiuoklė?

Paskola dažnai yra geresnis pasirinkimas grynųjų pinigų šaltiniui nei kreditinė kortelė, nes paskolų palūkanų normos paprastai yra daug mažesnės nei pirkinių, įsigytų kreditinėmis kortelėmis. Yra keletas šios taisyklės išimčių – paskolos iki atlyginimo, tačiau paskolų skaičiuoklė padės nustatyti, ar paskola, kurią svarstote, yra pakankamai brangi ir jums tinka.

Kokybiška paskolų skaičiuoklė padeda įvertinti bet kokią paskolą, kurią svarstote. Pakoreguodami paskolos sumą, paskolos terminą ir palūkanų normą, galite suprasti galimas bendras išlaidas. Pamatysite, kad ilgėjant paskolos terminui jūsų mėnesinės įmokos mažėja, tačiau bendra paskolos kaina (visa sumokėta suma) didėja. Būtinai apsvarstykite visus mokesčius, kurie gali būti taikomi už hipoteką ir kitas specifines paskolų rūšis.

Galite žiūrėti į skaičiuotuvą atvirkščiai. Sužinokite, kiek galite sau leisti pasiskolinti, atsižvelgdami į mėnesinę įmoką, kurią galite sau leisti už palūkanų normas, kurios jums gali būti pasiūlytos. Net jei bankas ar automobilių prekybos įmonė siūlo jums paskolinti pinigų, jūs turite nuspręsti, ar tai būtų protingas finansinis žingsnis.

Kas lemia palūkanų normas?

Du pagrindiniai veiksniai turės didžiausią įtaką jums siūlomai palūkanų normai: jūsų kredito reitingas ir tai, ar paskola yra užtikrinta, ar be užstato. Kuo geresnis jūsų kredito reitingas, tuo mažesnė palūkanų norma, nes būsite vertinamas kaip mažesnė skolinimosi rizika bankui. Jūsų kreditą įvertina kredito biurai. Asmens kredito balas nurodomas kaip tam tikras skaičius. Kuo didesnis skaičius, tuo geresnis jūsų balas.

Žinoma, paskolų skaičiuoklė aktuali net ir turint gerą kredito reitingą. Įsitikinkite, kad jūsų palūkanų norma yra tinkama – paskolų diskriminacija ir antrinių paskolų teikėjų taikymas gali reikšti, kad jums nebus pasiūlyta tokia palūkanų norma, kokią turėtumėte gauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *