Kilnojamojo turto vertinimas: kaip pasirinkti vertintoją?

Kilnojamojo turto vertinimas yra labai sudėtingas darbas, todėl jeigu Jums reikalinga ši paslauga, neskubėkite ir neužsakinėkite jos iš bet ko. Jeigu norite, kad darbas būtų atliktas profesionaliai, pasidomėkite vertinimų specifika ir skirkite laiko patikimo vertintojo paieškai. Kaip atskirti, kad vertintojas yra patikimas ir darbą atlieka nepriekaištingai?

Turi patirties

Turto vertinimas yra ne žinių reikalaujantis procesas. Tai nėra tik dokumentų analizė, todėl labai svarbu visuomet rinktis tik profesionalius šios srities atstovus. Ypač, jeigu Jums reikalingas nestandartinis kilnojamojo turto vertinimas, jeigu turtas, kurį reikia įvertinti, yra nestandartinis, turi tam tikrų specifinių aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Tokiu atveju geriausia rinktis specialistą, kuris jau turi patirties ir praktikoje yra susidūręs su įvairiomis situacijomis bei skirtingais objektais.

Dirba oficialiai

Labai svarbu rinktis tik patikimą paslaugų tiekėją. Kaip sužinoti, ar jis dirba oficialiai ir juo galima pasitikėti? Pasidomėkite, ar būtų galima pasirašyti paslaugų teikimo sutartį. Jeigu vertintojas dirba oficialiai, jam nesukels problemų sutarties pasirašymas. Taip pat reikėtų sunerimti, jeigu vertintojas prašo atsiskaityti grynaisiais ir neišduoda jokio pinigų sumokėjimo patvirtinančio dokumento. Tai gali būti signalas, kad žmogus dirba nelegaliai. O kartu tai reiškia, kad rizikuojate sumokėti avansą ir negauti paslaugų arba gavus nekokybišką paslaugą, neturėsite kam dėl to pasiskųsti ir kaip apginti savo interesus.

Teikia Jums reikalingas paslaugas

Rinkdamiesi vertintojus, atsižvelkite ne tik į jų patirtį ir siūlomas kainas, bet ir ar jų kvalifikaciją ir siūlomos paslaugos Jums yra tinkamos. Tai svarbu kai reikalingas nestandartinis vertinimas. Pavyzdžiui, Jums reikalinga įvertinti, kiek konkretus turtas buvo vertas anksčiau. Tai vadinamasis retrospektyvinis nekilnojamojo turto vertinimas, kurį atlieka tikrai ne visi nepriklausomi turto vertintojai. Todėl ieškant tokių paslaugų, pirmiausia pasidomėkite, ar vertintojas teikia jas ir ar turi patirties atliekant tokius vertinimus. Visgi, tam reikalingos specifinės žinios, leidimai prisijungti prie tam tikrų duomenų bazių ir praktika atliekant tokio tipo vertinimus. Anksčiau tokio vertinimo neatlikęs vertintojas gali padaryti daug klaidų, o galutiniame rezultate apskaičiuota turto vertė bus neteisinga.

Jį įvertino kiti

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kaip vertintojo paslaugas įvertino buvę jo klientai. Apie tai galite sužinoti paskaitę atsiliepimus ir rekomendacijas. Dažniausiai profesionaliai dirbantys agentai gali pasidžiaugti, kad jų klientai tikrai palieka atsiliepimus. Šie padės apsispręsti. Jeigu matote, kad prie įmonės daug neigiamų įvertinimų, greičiausiai, reikėtų pagalvoti, ar verta pasitikėti čia teikiamomis paslaugomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *