Vidaus laiptai- patarimai ir naujienos

Vidaus Laiptai yra gyvybiškai svarbi namo dalis,  kuri gali padėti namų savininkui patekti į kitas namo dalis. Vidaus namo laiptai yra  kaip jungiamoji kelio dalis iš vieno aukšto į kitą, dažniausiai jungianti antrą aukštą,  rūsį arba palėpę. Laiptai pasižymi ne vien savo jungiamojo kelio funkcionalumu, laiptai gali būti jūsų namo įvaizdžio dalis. Laiptų konstrukcijų ir  dizaino įvairovė dažnai gali susukti žmogui galvą, ko pasekoje išsirinkti laiptai gali visiškai nesiderinti prie jūsų interjero, todėl laiptus reikia rinktis atsakingai kadangi išleisti dideli pinigai laiptams gali nukeliauti veltui.

Taigi, jeigu jūs planuojate savo namuose įrengti ar atnaujinti laiptus, šis straipsnis jums padės nuspręsti kokią laiptų konstrukciją ir dizainą pasirinkti jūsų namo interjerui.  Dažnai daroma klaida aklai renkantis laiptų dizainą  iš katalogo ar žurnalo, neįvertinant savo kambario išmatavimų ar interjero. Viskas nėra taip lengva kaip atrodo, kadangi renkantis reikia atsižvelgti į kai kurias smulkmenas, o tą mes jums ir padėsime padaryti.

BIUDŽETAS

Vienas iš svarbių faktorių renkantis laiptų konstrukciją ir dizainą  yra jūsų biudžetas.  Biudžetas reikalingas tam, kad jūs lengviau galėtumėte pasirinkti tinkamas medžiagas laiptų dizainui.  Pasirenkant medžiagas sudarysite kainų medį, tai leis jums nuspręsti kokią sumą galite išleisti laiptams ir į kokias medžiagas bei dizainą jums reikėtų orientuotis.

ERDVĖ

Pažvelkite į savo namų erdvę. Jeigu jūsų kambario plotas yra mažas, tai gali padėti jums nuspręsti kokį  dizainą reikėtų pasirinkti  neužimant daug nereikalingos  vietos.  Jūs taip pat galite orientuotis į didesnius ir dekoratyvinius laiptus, jei jūsų namo plotas leidžia tą daryti. Erdvė yra dar vienas svarbus veiksnys pasirenkant tinkamą laiptų dizainą savo namuose.

SAUGUMAS

Prieš renkantis laiptus reikia atsižvelgti ir į saugumą ypač jeigu namuose turite mažų vaikų. Saugūs laiptai yra tie kurie nėra statūs  turi plačias pakopas ir turėklus pavyzdžiui L-formos arba U-formos laiptai.   Paprastai statesnius laiptus su siauresnėm pakopom galima aptikti viešose vietose, pavyzdžiui, mokyklose, ligoninėse, viešbučiuose ir kt.

KOMFORTAS

Komfortas tai dar vienas svarbus faktorius. Įvertinant savo amžių ir namuose gyvenančių žmonių amžių  patartina išsirinkti laiptus kuriais saugiai, nesunkiai bei patogiai užlipsite ar nulipsite. Spiraliniai ar su užsukimu laiptais yra sunkiau ir nepatogiau lipti. Jūs tai pat turėtumėte atsižvelgti į pakopų dydį.

MEDŽIAGOS

Yra daug rūšių medžiagų, kurios gali būti naudojamos laiptams, tai gali būti medžio, marmuro, plieno, ir net betono laiptai. Kai kur net naudojama stiklinė pertvara, kuri atrodo elegantiškai, tačiau žinoma yra brangesnė. Stikliniai laiptai dažniausiai būna minimalus ir šiuolaikiško dizaino. Taigi reikėtų atsižvelgti, kad pasirinktos medžiagos tiktų prie interjero dizaino namuose ir būtų ilgaamžiai. Labai svarbu, kad jūsų laiptai atlaikytų atitinkamą apkrovą, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų.

LAIPTA IR JŲ DIZAINAS

Be medžiagų yra dar vienas svarbus punktas, tai būtų laiptai ir jų konstrukcija.  Tai gali būti tiesūs vidaus laiptai, pusės pasukos laiptai, ketvirtis pasukos laiptai bei spiraliniai laiptai. Laiptasija taip pat priklauso nuo jūsų turimos erdvės ir interjero  namuose.  Spiraliniai laiptai yra geri, siekiant sutaupyti vietos.

BŪKITE UŽTIKRINTI

Atėjus metui rinktis laiptų dizainą  jūs turite būti išanalizavę kiekvieną menkiausią detalę, kadangi laiptų perdarymas gali patuštinti jūsų kišenes. Suplanuokite ir apsvarstykite taip, kad naujais laiptais džiaugtųsi visa jūsų šeima.

Mes tikimės, kad jums pavyks išsirinkti tinkamą laiptų dizainą jūsų namuose. Primenu,kad tai yra tik dalis ptarimų ir visų nuomonės gali skirtis, todėl patariu ieškoti kuo daugiau informacijos ir tik sukaupus tam tikra informacijos kiekį išsirinkti tą reikalingą ir tinkama informacija.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *