Užuolaidų karnizai: kaip pasirinkti ir pritaikyti?

Įrengiant tiek gyvenamuosius kambarius, tie viešąsias ar komercines erdves, labai svarbu kiekvienas pasirinktas elementas. Ne visada galvojame, kad ne tik baldai kuria bendrą erdvės vaizdą. Labai daug priklauso ir nuo kitų elementų. Pavyzdžiui – užuolaidų. Renkantis jas, pirmiausia reikia pagalvoti, kokie užuolaidų karnizai bus montuojami erdvėje.

Kokie karnizai gali būti?

Dažniausiai renkamasi tarp sieninių ir lubinių karnizų. Sieniniai karnizai – tai klasikinis pasirinkimas, kai karnizas yra montuojamas virš lango prie sienos. Tokio tipo karnizai gali būti montuojami tiek gyvenamosiose patalpose, tiek komercinėse patalpose ar viešose įstaigose. Jie tinka tiek miegamajam, tiek virtuvei, svetainei ar bet kokiam kitam kambariui.

Taip pat užuolaidų karnizai gali būti lubiniai. Jų pavadinimas sufleruoja, kad jie yra tvirtinami ir montuojami prie lubų. Dažniausiai tokio tipo karnizai yra kabinami tuomet, kai į juos dedamos užuolaidos iki pat žemės. Tokio tipo karnizai gali būti pritaikomi ne tik dengiant langus, bet ir tiesiog norint uždengti dalį sienos ar patalpos kampą.

Kokius karnizus rinktis?

Karnizų pasirinkimas priklauso nuo Jūsų poreikių. Pavyzdžiui, sieniniai karnizai yra labai įvairūs. Dažniausiai juos renkasi tie žmonės, kurie nori namuose sukurti išskirtinį interjerą. Nes šio tipo karnizai gali būti labai puošnūs. Jie yra kaip tam tikras dekoro elementas namuose.

Tuo tarpu lubiniai užuolaidų karnizai nėra tokie įvairūs. Tačiau jei puikiai pasitarnauja tuomet kai reikia kabinti užuolaidos mažose erdvėse, nes jie optiškai padidina kambarį. Taip pat tokio tipo karnizai neskleidžia didelio garso, kai užuolaidos yra užtraukiamos ar atitraukiamos. Todėl tai puikus sprendimas miegamuosiuose kambariuose, svetainėse ir net vaikų kambariuose.

Nepriklausomai nuo to, kokius karnizus pasirinksite, reikėtų skirti daug dėmesio medžiagoms, iš kurių karnizai pagaminti bei karnizo sistemos elementams. Kokybiški karnizai bus ne tik stilingi ir gražūs, bet ir tarnaus ilgus metus. Kuo patikimesni karnizai, tuo ilgiau juos galėsite naudoti. Pavyzdžiui, pasirinkus nekokybiškus lubinių karnizų bėgelius, rizikuojate, kad jie išsikraipys ir užuolaidos kabės nevienodai. O jeigu sieninis karnizas bus per daug silpnas, neišlaikys storų ir sunkių užuolaidų. Todėl labai svarbu skirti dėmesio ne tik karnizų išvaizdai, bet ir kokybei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *