Kokios grindų plytelės yra pačios universaliausios?

Esame įpratę vienokias plyteles matyti grindų dangai kloti, o visai kitokios yra skirtos sienoms. Nors kartais gali būti ir universalus sprendimas, kai vieno tipo plytelės parenkamos tam tikro kambario apdailai.

Tinkamai parinktos grindų plytelės visuomet išsiskirs praktiškumu bei lengva priežiūra. Žinoma, svarbu tik atkreipti dėmesį į gamintoją bei kreiptis į pardavėją iškilus klausimams, kad pasirinktumėte tikrai patį tinkamiausią plytelių modelį.

Grindų dangai skirtos plytelės dažniausiai yra skirstomos pagal tam tikras charakteristikas į tris grupes:

  1. Struktūrinės
  2. Poliruotos
  3. Pusiau poliruotas 
  4. Matinis

Pirmųjų plytelių paviršius bus šiurkštus ir jos dažniausiai yra renkamos tam tikroms specializuotoms zonoms. Tad šio tipo plytelės nėra tokios dažnos tarp klientų. Nebent Jūs esate tas, kuris namuose įsirenginėjate baseiną, garinę pirtį ir pan. Visuomeniniuose objektuose kartais būna netgi reikalavimai grindų dangą kloti tam tikro šiurkštumo paviršiaus gaminiais.

Tuo tarpu poliruotos plytelės visuomet erdvei suteikia prabangos, nes jų paviršius didina aplinkos pojūtį. Bet reikia žinoti ir tai, kad šios grindų plytelės reikalauja daugiau priežiūros ir  atsargumo. Tad valymui prireiks specialių valiklių, kilimėlių, o kartais rekomenduojama ir papildoma plytelių apsauga (pvz.: impregnavimas). Kloti poliruotas plyteles nėra rekomenduojama didelio pravaikštumo zonose, patalpų įėjimuose iš kart iš lauko. Tad jos nėra geras pasirinkimas kaip lauko plytelės.

Pusiau poliruotų plytelių paviršius yra lyg tarpinis variantas tarp matinio ir poliruoto. Tokias plyteles yra nesunku prižiūrėti, nes jų paviršius yra švelnus bei gražiai atspindi apšvietimo sprendimus. Šios grindų plytelės yra vienos populiariausių tarp klientų.

Matinio paviršiaus plytelės yra taip pat labai mėgstamos žmonių, nes jos yra laikomos labai praktiškomis. Šias plyteles yra patogu ir lengva prižiūrėti.

Taigi rinkdamiesi grindų plyteles būtinai atkreipkite dėmesį ne tik į jų dizainą, bet ir būtina yra įvertinti jų technines charakteristikas. Juk tikrai nėra viskas vien tik apie grožį namuose. Svarbus ir praktiškumas. Kad ir koks gražus akiai bus pasirinkimas, bet jeigu plyteles bus sunku bei sudėtinga valyti, tai ilgai jomis tikrai nesidžiaugsite. Atkreipkite dėmesį, koks pasirinktų plytelių atsparumas dilimui, dėmėms, šalčiui bei cheminio atsparumo ir slidumo atsparumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *