Kokią naudą gyventojams suteikia saulės elektrinės?

Pastaraisiais metais stebimas labai didelis gyventojų susidomėjimas saulės energijos teikiamais privalumais. Viena iš „karščiausių“ šių dienų temų yra saulės elektrinės. Įdomu tai, kad tokiu energijos gavimo būdu domisi ne tik naujakuriai, kurie dar tik pradeda savo namų statybas, bet ir kiti gyventojai, kurie turi senus pastatus ir siekia renovacinių pokyčių.

Saulės energija – labai gausus, švarus bei patikimas energijos šaltinis, kuris padeda puikiai aprūpinti visą pasaulį. Kai saulės spinduliavimo energija paverčiama elektra ar šiluma – ji tampa labai naudinga ne tik gyvenamosioms, bet ir komercinėms patalpoms ar net transporto priemonėms. Dabar pats tinkamiausias laikas sužinoti daugiau apie saulės energijos teikiamus privalumus bei apsvarstyti modernias pastatų energijos vartojimo galimybes.

Kaip veikia saulės energija?

Svarbu suprasti esminį skirtumą tarp saulės kolektorių ir saulės elektrinių. Pasirinkę saulės kolektorius, namuose turėsite pagamintos šilumos, kuria galėsite šildyti vandenį ar pačias patalpas, tačiau tokiu būdu elektros nepasigaminsite.

Pasirinkus saulės elektrinę, ant stogo bus įrengti ne kolektoriai, o specialūs moduliai, kurie saulės spindulius konvertuos į nuolatinę srovę, kuri po to bus paversta kintama (per inverterį). Pagamintą elektrą galėsite naudoti visoms savo buities reikmėms, o jeigu susidarys perteklius – galėsite jį perduoti elektros tinklams.

Kokius privalumus suteikia saulės elektrinės?

  • saulės energija – atsinaujinantis energijos šaltinis, dėl kurio galima sumažinti anglies dvideginio išmetimą. Mažėja poreikis pasikliauti vien tik iškastiniu kuru. Ši energija yra švari, nes neišskiria nei anglies dvideginio, nei jokių kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Saulės elektrinės tausoja gamtą;
  • sumažėjusios sąskaitos už elektrą namuose. Tai vienas didžiausių privalumų, dėl kurių vis daugiau gyventojų įsirengia saulės elektrines. Pradinė investicija atsiperka jau po kelių metų;
  • galima gauti valstybės kompensaciją, norint jas įsirengti namuose;
  • padidina pastatų vertę. Tai itin svarbu, jei ateityje ketinate parduoti savo namą;
  • jos gana nesunkiai įrengiamos ir nereikalauja daug priežiūros;
  • elektrą gamina esant bet kokiam klimatui, todėl tinka visuose pastatuose. Tiesa, debesuotomis dienomis gali būti pagaminama mažiau energijos, bet šaltis neturi jokios įtakos šiam faktoriui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *