Kodėl turi būti lavinama vaikų smulkioji motorika?

Lietimas yra vienas stipresnių mūsų pojūčių. Jis labai aiškiai bei raiškiai pasimato ankstyvoje kūdikystėje. Juk kūdikiai skuba viską liesti, čiupinėti, glostyti, judinti savo mažais pirštukais. Taip nuo pat mažų dienų yra lavinama mūsų smulkioji motorika. Ja yra vadinami mūsų judesiai, kurie yra atliekami juda patiems smulkiausiems kūno raumenims. Tai gali  būti tiek pirštai, tiek akys ar riešai. Ši motorika yra labai reikalinga kiekvieną dieną bet kuriame žingsnyje, tad labai svarbu ją lavinti bei tobulinti. Jos dėka galime atlikti mažus judesius, apie kuriuos dažnai net nepagalvojame. Dėl to rinkoje yra ir sukurti vaikams skirti žaislai, kurie skatina sparčiau vystytis smulkiajai motorikai. Jų įsigyti galite Monti.lt. Smulkioji motorika tiesiogiai daro įtaką mūsų tų nedidelių, bet labai svarbių įgūdžių lavinimui.

Smulkioji motorika apjungia raumenų nei smegenų veiklą. Jos dėka mūsų veiksmai yra koordinuoti. Mokslininkai aktyviai dirba šioje srityje ir jau yra paskelbę, jog smulkioji motorika gali daryti tiesioginę įtaką mažylių gebėjimui mokytis. Koncentruoti judesiai mums ir mūsų vaikams yra reikalingi viskam – tiek rašyti, tiek dėlioti, tiek piešti ar tiesiog pakelti objektą. Be šios motorikos tikrai negalėtume nei atidaryti durų, nei mokėti valgyti ar gerti, nei apsirengti drabužių. Tai – taip pat vaiko savarankiškumo mokymas.

Daugelis smulkiajai motorikai tobulinti skirtų žaislų yra skirti pirštukams. Įvairių žaidimų pratimai lavina smulkiąją motoriką bei rankų koordinaciją, kuri mus reikalinga kiekvieną dieną. Žaidimų metu naudojant atitinkamas smulkiajai motorikai lavinti skirtas priemones ar žaislus vaikas moko žaislą atlikti tam tikrus veiksmus, bet kartu tobulėja ir jo paties motorika.

Vaikai labai mėgsta rolių žaidimus. Tad vienas populiariausių smulkiosios motorikos žaislų ir yra ant pirštukų maunamos pirštinės arba ant vieno piršto užmaunamas žaisliukas. Tokios žaidimo priemonės bus labai minkštos, lengvai užmaunamos bei žaismingos. Jas nebus sunku bet kur ir bet kada su savimi pasiimti ar nešiotis mamos rankinėje, kad esant reikalui būtų galima vaiką prablaškyti arba sudominti netikėtai šalia atsiradusiu žaisliuku. Taip gali būti kuriamas teatras vaikams arba tiesiog pasakos prieš miegą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *