Baidarės – populiarus malonumas: kodėl tu „stabdai“?

baidarėsJei nesi bent karto sėdėjęs baidarėje, tai leisk paklausti, ar apskritai žinai, kas yra vasaros pramogos? Plaukimas baidarėmis tampa neatsiejamu šiltojo sezonu užsiėmimu, prieinamu kiekvienam, nepriklausomai nuo biologinio amžiaus. Šio dar neišbandžiusiems, dabar pats tinkamiausias metas „pasikaustyti” teorijoje ir, orui pakankamai atšilus, griebtis irklų!

Jums reikės:

  • baidarės;
  • plaukimo trasos;
  • laisvos dienos ar savaitgalio;
  • linksmų draugų kompanijos ir geros nuotaikos!

Viliojančiai skambantis plaukimo baidarėmis aprašymas, tačiau kai kurie, išgirdę kvietimą savaitgalį praleisti būtent taip, „nepasirašo“. Galimos atsisakymo priežastys dažniausiai yra susijusios su stereotipiniu mąstymu.

Nemokėjimas plaukti ar vandens baimė

Plaukiant baidarėmis, neabejotinai teks sušlapti, tačiau kovos su galinga vandens jėga galima ir išvengti, tereikia pasirinkti baidarių maršrutą, atitinkantį plaukiančiųjų norus ir galimybes. Vienoje trasoje, karts nuo karto mostelint irklais, galima atsipalaidavus mėgautis supančia aplinka, kitoje, kovojant su stipria srove bei tykančiomis kliūtimis, ne kartą teks kapanotis iš po apvirtusios baidarėmis. Kaip vienas iš svarbiausių daiktų, rekomenduojamų pasiimti į baidarių žygį, įvardijama gelbėjimosi liemenė. Pastaroji būtina vaikams, nemokantiems plaukti asmenims bei visiems, norintiems būti maksimaliai garantuotiems dėl saugumo. Tikėtina, jog žmogus, iki šiol kankintas didelės vandens baimės, po kelionės baidarėmis pajus, kad ši gamtos stichija nėra tokia baisi, kaip iki šiol atrodė.

Fizinio nuovargio pavojus

Taip, plaukimas baidarėmis – veikla, kardinaliai priešinga tingiam gulinėjimui paplūdimyje, tačiau aktyvus laisvalaikio leidimas atneša naudą visiems, o ypač tiems, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia sėdėdami prie kompiuterio. Buvimas gryname ore, sportas ir gera kompanija – ar gali kas būti geriau! Aišku, priklausomai nuo baidarių trasos (mėgėjų ar pažengusiųjų), išliejamo prakaito kiekis skirsis. Norint išvengti nesusipratimų, svarbiausia pasirinkti bendraminčių kompaniją: vieni gali norėti energingai varžytis tarpusavyje, kitiems pakaks ramaus pasiplaukiojimo mėgautis tarpusavio pokalbiais bei pro akis praplaukiančiais įspūdingais gamtos vaizdais.

Baimė apsijuokti

Egzistuoja žmonių tipas,  kurio atstovai nuolat kamuojami baimės apsijuokti dėl vieno ar kito dalyko nemokėjimo – ir jų neguodžia populiari mintis, neva niekas negimė mokėdamas. Mojuoti irklais bei valdyti baidarę nėra sunku – tereikia šiek tiek praktikos. Pirmai kelionei rekomenduojama rinktis nesudėtingą maršrutą, o baidarės partneriu rinktis labiau patyrusį, kantrų bei padėti pasiruošusį žmogų.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *