Pažvelkime, į žmones: jie tarpusavyje labai skiriasi, ar ne? Odos, akių ir plaukų spalva, ūgis, svoris veido bruožai ir kita. O ką jau kalbėti individualius charakterio ypatumus. Žmonės, paklausti, koks yra jų gyvenimo tikslas, iš dalies nurodo panašius atsakymus: dirbti, užauginti vaikus, rūpintis tėvais, keliauti ir kita. Tačiau apie tai pakaks. Šio straipsnio tikslas nėra leistis į filosofines vingrybes. Priešingai, tema itin konkreti – arkiniai MeistroKodas šiltnamiai. Jie skirtingi kaip ir minėtas pavyzdys su žmonėmis. Tačiau jų paskirtis viena – sudaryti palankias sąlygas gausiam augalų derliui formuotis.
Ką lemia nevienoda šiltnamių išvaizda?
Visų pirma reikia išsiaiškinti, kuo pasireiškia šiltnamių „individualumas“:
- Forma.
Pagal formą šiltnamiai skirstomi į arkinius, dvišlaičius, šliejamus (prie kito statinio). Šiandien taip pat reikia paminėti ir nestandartinius, kuriuos, pagal klientų poreikius, pagamina toje srityje besipraktikuojantys meistrai.
- Karkaso medžiaga.
Šiltnamio „griaučiai“ gali būti metaliniai, įprasto plastiko ar polikarbonatiniai, mediniai.
- Dangos medžiaga.
Šiltnamiai dengiami ne tik mums įprasta polietilene plėvele ar langų stiklais, tačiau vis dažniau naudojamas grūdintas stiklas arba geromis savybėmis pasižymintis polikarbonatas.
Na, o dabar priėjome prie esminio klausimo: ką duoda išvaizdos skirtingumas? Akivaizdu, jog iš naujų bei kokybiškų medžiagų, tvarkingai suręstas šiltnamis suteiks visiškai kitokį estetinį vaizdą nei kad dengtas sulopyta plėvele ar suskilusiais langų stiklais. O „prekinė išvaizda“ šiandien tikrai neabejotinai reikšminga: šiandien MeistroKodas arkiniai šiltnamiai neretai statomi ne tik kaimuose, tačiau ir mieste ar užmiestyje, nuosavoje valdoje, tad statinys turi būti ne tik praktiškas, bet ir harmoningai derantis su aplinka.
Ir galiausiai – esminis dalykas. Nuo pasirinkto statybinių medžiagų tipo (ir netgi formos) priklauso statinio kokybė ir augimo sąlygų tinkamumas. Išsirinkus pigias medžiagas, rizikuojama, jog šiltnamis tarnaus neilgai: neatsilaikys prieš stiprų vėją, lietų ar žiemos stichiją. Vieno tipo danga sulaiko kenksmingus ultravioletinius spindulius, tuo tarpu kita – praleidžia. Viena – garantuoja optimalų saulės spindulių kiekį, o kita – gali net nudeginti augalus. Tad sprendimas, koks bus jūsų šiltnamis, tikrai reikšmingas.
MeistroKodas šiltnamiai: amžini ar vienadieniai?
Sodininkystė – ne tik hobis, tačiau puikus būdas, norintiems sveikai maitintis bei prisidėti prie savo finansinės padėties gerinimo: paskaičiuokite, kiek pinigų išleidžiate pirkdami daržoves prekybos centruose ar turguje. Negana to, gautą derlių galima ir pardavinėti. Šiltnamiai gali užtikrinti, jog jokios gamtos išdaigos nesugriaus jūsų planų – kiek stengsitės, tokiu rezultatu ir džiaugsitės. Galbūt kaip tik dabar ir svarstote, kiek pinigų šiai veiklai galite investuoti? Padėsime jums rasti atsakymą į šį klausimą!
Šiltnamiai taupantiems
Arba tiems, kurie nėra tikri, kaip ilgai ketina užsiiminėti daržovių auginimu. Tad kam tokiu atveju skirti daug pinigų tam, ko neketini ilgai naudoti? Yra gana nebloga, tačiau nebrangi alternatyva – arkiniai siltnamiai, dengti visiems puikiai žinoma polietilenine plėvele. Medžiagos skaidrumas užtikrina, kad į šiltnamį patektų pakankamas šviesos kiekis. Išleisite tik tiek pinigų, kiek kainuos norimo dydžio plėvelė lakštai bei karkasui naudojami lankai iš plastiko. Statybos darbai taip pat neturėtų kelti problemų net ir daug patirties neturintiems.
Tačiau yra ir kita, ne tokia patraukli taupymo pusė:
- Turite būti pasiruošę savo statinį bet kada „restauruoti“. Tai itin neatspari medžiaga fiziniams išorinės aplinkos veiksniams: nesvarbu, ar tai būtų žaidžiančių vaikų ne ten pataikęs kamuolys, ar netikėta kruša.
- Patvarumo stoka pasireiškia dar ir tuo, jog net ir nuo „stovėjimo“ medžiaga praranda „teigiamas“ savo savybes.
- Dar vienas itin svarbus trūkumas – nedidelė šilumos izoliacija: nesvarbu, kiek per dieną šiltnamio viduje prišyla, nakties eigoje šiluma, būtina augalams, išgaruoja.
Kartą ir visiems laikams
Neabejotinai atsiras žmonių, besilaikančių nuomonės, jog svarbiausia – kokybė. Jie neturi noro po kiekvienos gamtos stichijos bėgti į lauką ir žiūrėti, kurioje vietoje šį kartą šiltnamiai buvo „sužaloti“. Tokiu atveju specialistai vieningos nuomonės – rinkitės polikarbonatą. Šios rūšies plastiko lakštais ne tik nesunkiai uždengsite statinio stogą bei sienas, dėl medžiagos lankstumo pastaroji puikiai tinkama ir karkaso konstravimui. Apie teigiamas polikarbonato savybes kalbėti daug neverta, užtenka pasakyti, jog jos idealiai tinkamos tiek augalų augimui, tiek estetinės išvaizdos išlaikymui. Vienintelis trūkumas – kaina. Tačiau juk kokybė kainuoja, ar ne?