Saugios žaidimų aišktelės

Vaikų laisvalaikio praleidimo būdas ne visada būna saugus, o ypač tai pastebima mokyklose bei darželiuose. Kiekviena mokymo įstaiga turėtų susirūpinti mokinių bei darželinukų saugumu – saugios žaidimų aikštelės gali sumažinti riziką susižeisti. Daug įstaigų dairosi į pigiausius sprendimus – konstrukcijos turi garantuoti, kad vaikų svoris būt atlaikytas, todėl čia svarbu rinktis tam tikras medžiagas. Kalbame būtent apie laipiojimo, sūpynių, bei kitų konstrukcijų įrengimą. Pasirinkdami neapgalvotai, galite rizikuoti vaikų sveikata ir tai galioja tėvams – jeigu jau įrenginėjate žaidimų aikštelę, tai pasirūpinkite, kad ji būtų saugi, o jeigu norite garantijų – rinkitės žinomas bendroves, kurios aikšteles įrengs pagal visas saugumo taisykles.

Medinių konstrukcijų pagrindas turi būti tvirtas – jeigu kreipiatės į neaiškias įmones ar pavienius asmenis, tai būtinai teiraukitės visos informacijos. Žaidimų aikštelės yra planuojamos iš anksto, o tai reiškia, kad tam pirmiausiai būna sukurti ir brėžiniai. Jūs galite juos apžiūrėti, įsitikinti konstrukcijų patvarumu ir nesibaiminti, kad jos neatlaikys vaikų svorio. Tai galioja visais atvejais ir nesvarbu pas ką užsisakysite žaidimų aikštelių įrengimo darbus – jeigu norite kokybiško darbo, tai reikalaukite bent jau būsimo projekto plano.

Saugios žaidimų aikštelės pasižymi tuo, kad jos būna pritaikytos tam tikro amžiaus vaikams. Trumpai tariant, juk suprantate, kad vaikiškos aikštelės nebus pritaikytos paaugliams? Negalvokite, kad darželinukams skirtos laipiojimo konstrukcijos bus saugios paaugliams ar net vyresniems vaikams. Čia būtina atsižvelgti į vaikų amžių, todėl patikimos bendrovės dažniausiai akcentuos kokiai amžiaus grupei yra skirta aikštelė.

Saugiausios yra gaminamos iš tvarios medienos arba metalo. Kruopštus suvirinimas garantuoja, kad net ir didžiulis svoris nebus priežastimi lūžti konstrukcijoms. Tai reiškia, kad metalinės laipiojimo konstrukcijos būtų geriausios, nes juk įprasta, kad vaikai dažniausiai žaidžia būriais, todėl svoris dažniausiai pasiskirsto vienoje vietoje. Būtent todėl visos laipiojimo konstrukcijos turi būti tvirtos. Taip pat reikėtų rinktis tas, kurios yra pritaikytos žiemai – metalas yra slidus, todėl čia svarbūs ir tam tikri priedai arba specialūs laipiojimo takeliai. Metalas gali būti apgaubiamas ir specialiu pamušalu, kuriuo aišku pasirūpins gamintojai. Paprasčiausiai, nevenkite domėtis apie žaidimų aikštelių įrengimą – teiraukite visų saugumo niuansų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *