Spintos stumdomomis durimis: bazinės žinios besirenkantiems šį baldą

spintos stumdomomis durimis Šiandien retas, nusprendęs atnaujinti baldus, aklai pasitiki meistrų kompetencija (kas gali garantuoti, jog nesusidūrėte su auksarankiu, tenorinčiu pasipelnyti?): internetas lūžte lūžta nuo patarimų ne tik kaip išsirinkti baldus, bet ir kaip šiuos patiems pasigaminti. Šį kartą mūsų dėmesio centre – spintos stumdomomis durimis. Į ką atkreipti dėmesį, jog įsigytume kokybišką, praktišką bei stilingą baldą?

Atsižvelgiant į konstrukcijos ypatybes, spintos stumdomomis durimis gali būti:

  • korpusinės. Nuo įprastų šios skiriasi tik durų atidarymo būdu (atsidaro ne į priekį, bet juda į šoną): turi pagrindą, viršų, šonus, nugarėlę.
  • sieninės. Šio tipo spintoms korpusas nėra būtinas, užtenka tik slankiosios durų sistemos.
  • kampinės. Šio tipo spintos stumdomomis durimis gali padėti praktiškai išnaudoti kiekvieną namų kampelį.

Kokios dydžio spintą rinktis?

Spintos su stumdomąja sistema gaminamos pagal individualų užsakymą, tad pastarosios dydis – individualus sprendimas. Svarstydami šį klausimą, pagalvokite, ką spintoje ketinate laikyti bei kokią dydžio vietą galite šiam baldui paaukoti, nebijodami, jog pritruks laisvos erdvės. Kai spintos plotis būna iki 1,5 m, užtenka įrengti vienas duris, dvi duris – jei plotis viršija 1,8 m ir tris duris, jei spinta gerokai didesnė.

Kokie konstrukciniai elementai sudaro slankiąją sistemą?

Profiliai.

Galima rinktis iš dviejų variantų – plieninių bei aliuminių. Kaino atžvilgiu plieniniai gali pasirodyti patrauklesni, bet tai – kone vienintelis pastarųjų pliusas. Šie, esant drėgmei, rūdija, o užpildui pasirinkus skaidrų stiklą, atrodo neestetiškai – persišviečia ratukai.

Aliuminio profilis – kur kas geresnis pasirinkimas: pritaikomi bet kokios rūšies užpildui, atsparūs drėgmei, yra lengvesni, tad spintos tarnavimas pailgėja.

Ratukai.

Itin svarbi kontrukcijos dalis, įtakojanti vartotojo pasitenkinimą baldu. Nuo pastarųjų priklauso, ar durų darinėjimo procesas bus lengvas ir nelydimas įkyrių pašalinių garsų.

Užpildai.

Spintos stumdomomis durimis gali tapti patraukliu interjero akcentu: tai priklauso nuo tinkamo užpildo pasirinkimo. Pasidomėjus siūlomu užpildų pasirinkimu, akivaizdu, jog medžio imitacijos plokštė tikrai nėra vienintelis variantas: galite ranktis įvairiausias spalvas, medžiagas ar jų kompozijas, ornamentus.

 

One thought on “Spintos stumdomomis durimis: bazinės žinios besirenkantiems šį baldą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *