Sofa lova: laisvalaikiui ar poilsiui – apsispręskite

sofos lovosAtlikus kapitalinį remontą, neretam kišenėje ima švilpauti vėjai. Rimčiausios problemos ištinka naujakurius: sienos kvepia dažais, o baldų neretai nėra. Įsikurti po truputį – toks sprendimas priimamas dažniausiai. Tiesa, miegoti bei sėdėti reikia čia ir dabar, tad į sofos lovos paieškas leidžiamasi bene pirmiausia.  Visi pageidauja patogios, stilingos bei patvarios – pasirinkimą dar apsunkina pirkėjams siūloma prekių asortimento gausa.

Sofos lovos vertinamos dėl praktiškumo bei daugiafunkciškumo: vieną kartą šis baldas tarnauja kaip vakaroti susirinkusių sėdėjimo, o kitą – jaukaus miego vieta. Visgi pirmas žingsnis, kurį turite padaryti – apsispręsti, kuri funkcija jums reikalingesnė – patogaus miegojimo ar sėdėjimo bei estetinė. Tik taip galite įsigyti gerą baldą – gamintojas įprastai orientuojasi arba į miegojimo, arba į sėdėjimo kokybę.  Jei nenorite lakstyti iš vieno ekspozicijos galo į kitą – išdėstykite savo pageidavimus konsultantui.

Lygindami keletą patikusių baldų arba „po kaulelį” naršydami vieną favoritą, atkreipkite dėmesį į keletą svarbiausių faktorių.

Mechanizmas

Išlankstoma į priekį, ištraukiama iš po sofos arba atidaroma tarsi knyga – tokie yra pagrindiniai sofos lovos mechanizmai. Vienas iš aspektų renkantis mechanizmą – kiek vietos patalpoje galima skirti sofos ištiesimui (išlankstomoms į priekį reikia daugiausia vietos, „knygos” yra taupiausios). Visgi svarbiausia yra sofos ne išskleidimo būdas, bet pastarojo kokybė. Vertindami šią, atkreipkite dėmesį į tai, ar mechanizmas išsiskleidžia ir susiskleidžia lengvai, tačiau tuo pat metu yra  stabilus bei tvirtas.

Čiužinys

Jei ant sofos lovos ketinama dažnai miegoti, čiužinys turi būti įvertinamas itin skrupulingai. Drąsiai prigulkite ant jo – rėmo neturėtumėte jausti. Sėdėjimui pakanka 7-8 cm aukščio čiužinio, tuo tarpui patogiam miegui užtikrinti reikėtų 13-14 cm. Dažniausiai rekomenduojami spyruokliniai čiužiniai – šie kokybiškesni ir patvaresni. Turėkite galvoje, jog sofos plotis nėra lygus čiužinio pločiui – šis maždaug 50 cm siauresnis.

Apmušalai

Taikliai parinkti baldo apmušalai gali atnaujinti bei papuošti interjerą, tačiau už estetiką ne ką mažiau svarbu gobeleno priežiūros ypatumai, atsparumas blukimui, nusitrynimui ir panašiai. Būtent gobeleno kaina lemia didžiąją dalį sofos lovos vertės, tad rizikuokite atsakingai – pigiai įsigytas baldas gali rimtai sugadinti nuotaiką.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *