Rekomendacijos ir patarimai dėl automobilių kondicionierių pildymo freono dujomis

Pagal specialistų rekomendacijas, freono dujas, kuriomis pildomi autokondicionieriai, reikėtų keisti bent kartą per vienerius metus. Tai daryti reikėtų specialiuose servisuose, turinčiuose pritaikytą profesionalią įrangą, naudojančiuose aukštos kokybės dujas ir turinčiuose gerų, kvalifikuotų darbuotojų. Iš sistemos pirmiausia, kai atliekamas kondicionierių pildymas, išsiurbiamas oras ir paliekama vakuumo erdvė. Tada sistema papildoma specialiomis dujomis – dujų reikia priklausomai nuo automobilio techninės charakteristikos. Kokybiškiausios dujos, manoma, yra pagamintos vakarų Europos valstybėse – Italijoje bei Prancūzijoje.

Turint automobilį su kondicionieriumi, pastarajam reikalinga priežiūra, dažniau reikalingas tampa ir automobilių remontas. Ypač dažna problema – kad kondicionavimo sistema nėra sandari ir dujos nuteka, todėl specialistai prieš pildydami sistemą, ją nuodugniai apžiūri ir ištiria specialiais halogeniniais ar ultravioletiniais prietaisais. Į sistemą įpurškiama šiek tiek dažų, kurie, apšviesti šviesos, padeda greitai ir paprastai identifikuoti nesandarias vietas, tad kondicionierių pildymas nenueina veltui. Įprastai kondicionierių pildymo paslaugai suteikiama 7-10 dienų garantija – jei per tiek laiko freonas iš sistemos išgaruoja, paslauga pakartotinai atliekama nemokamai. Jei nutekėjimo priežasčių nerasta, susimokėti turi pats klientas.

Mokama tik už realiai sunaudotas medžiagas

Kiek kainuoja kondicionierių pildymas ir kas šias paslaugas teikia ne tik greitai, bet ir kokybiškai – ypač aktualus klausimas daugeliui, kurie, įsėdę į automobilį, nenori būti alinami kaitros. Karštis ne tik atima energiją, bet ir dažnai trukdo vairuoti, taigi kondicionierių pildymu reikėtų pasirūpinant dar iki ateinant vasarai. Tačiau pasirinkti, kur pildyti kondicionierius, nėra taip paprasta. Autoservisus, kuriuose atliekamas automobilių remontas, anksčiau ar vėliau suranda kiekvienas vairuotojas, o štai daugeliui su kondicionierių pildymu tenka susidurti pirmą kartą, todėl tikrai būna neaišku, kas galėtų atlikti šį darbą.

Ne visada aiški ir paslaugos kainodara: įkainis už pildymo paslaugą pateikiamas išankstinis, t. y. įvertinus maksimalų sunaudojamų medžiagų kiekį. Bet juk tas kiekis sunaudojamas ne visuomet maksimalus… Todėl jau dabar galima rasti įmonių, kurios naudoja automatinius kondicionierių pildymo įrenginius ir kurios taiko tokius mokesčius, kiek realiai sunaudoja medžiagų, o ne kiek jų galėtų sunaudoti maksimaliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *