Elektromobilio įkrovimo laidai: ką reikėtų žinoti?

Elektromobilių skaičius Lietuvoje didėja kiekvienais metais 2022 m. duomenimis šalyje jau užregistruota beveik 11 tūkst. elektromobilių. Plečiantis šiam vairuotojų ratui, plečiasi ir jiems reikalingų paslaugų bei prekių pasiūlymą. Pavyzdžiui, dar visai neseniai sunkiai randami įkrovimo laidai šiandien yra daug lengviau įsigyjami.

Kodėl Jums reikia laido?

Įkrovimo laidai naudojami tam, kad Jūsų įsigytas elektromobilis galėtų važiuoti. Neįkrautas jis nepajudės iš vietos. Žinoma, jog dažniausiai kartu su elektromobiliu sukomplektuojamas ir standartinis įkrovimo laidas. Tačiau didžiausia problema, jog dažniausiai jis yra pritaikytas įprastam elektros lizdui, kokius galite rasti savo namuose. Toks laidas netiks skirtingose vietose norint įkrauti automobilį. O daugelis vairuotojų linkę krauti automobilius ne namuose. Tad tam, kad kai kuriuose įkrovimo vietose, kur nėra Jūsų automobiliui pritaikyto laido, galėtumėte įkrauti transporto priemonę, Jums bus reikalingas įkrovimo laidas.

Kaip pasirinkti?

Netinkamai pasirinktas įkrovimo laidas Jums netiks ir nepavyks įkrauti automobilio. Tad prieš perkant tokį daiktą, labai svarbu iš anksto pasidomėti, koks laidas tinka automobiliui. Svarbu atsižvelgti į kelis aspektus.

    • Jūsų automobilio markė. Pagal tai, kokios markės yra Jūsų automobilis, gali rinktis ir tam pritaikytus laidus,. Būtinai skirkite tam dėmesio rinkdamiesi laidą.

    • Laido tipas. Elektromobiliai kraunami su 1 arba 2 tipo laidais, tad būtinai atsižvelkite į šią informaciją. Dažniausiai Europoje naudojamas antro tipo laidas.

    • Laido srovė. Nuo to priklauso, kaip greitai bus kraunamas elektromobilis. Tad nepamirškite pasidomėti, kokios srovės laidas Jums tiktų ir būtų reikalingas.

    • Baterijos talpa. Įkrovimo laidai gali būti skirtingi. Labai svarbu prieš įsigyjant savo, žinoti, kokia yra elektromobilio baterijos talpa, kad žinotumėte, koks laidas jai geriausiai tiktų.

Kur ieškoti laido?

Kaip jau minėta, plečiantis elektromobilių vairuotojų ratui, plečiasi ir jiems aktualių paslaugų bei prekių prieinamumas. Šiandien įkrovimo laidai parduodami ne tik salonuose ar pas gamintojus. Juos galite įsigyti ir internete, apsilankę pas specializuotą pardavėją. Tokį kaip evlaidai.lt Čia galite rasti platų laidų pasirinkimą. Nepamirškite, kad Jums reikalingas Jūsų automobiliui tinkamas laidas.

Kai jau žinote, pagal kokius kriterijus laidą rinktis, galite nesugaišdami daug laiko išsirinkti Jums reikalingą ir jį įdėti į pirkinių krepšelį. Kartais pirkėjai kartu su įkrovimo laidu kartu perka ir įkrovimo stotelę. Tai puikus pasirinkimas, nes nereikės stotelės ieškoti pas kitą pardavėją. Apmokėjus krepšelį, artimiausiu metu Jūsų įsigytos prekės bus pristatytos Jums ir galėsite jomis patogiai naudotis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *