Dilema: naujos ar restauruotos padangos?

Nuo balandžio 1 dienos baigiasi žieminių padangų eksploatacijos laikas, todėl vairuotojai pradeda žiemines padangas keisti į vasarines arba universalias. Puiku, jei jūsų garaže vis dar stovi geros kokybės vasarinės padangos, tačiau jei ne, daugeliui iškyla klausimas, kokias padangas pirkti, iš kur ir už kiek. Ne paslaptis, kad vairuotojai, siekdami sutaupyti, dažnai renkasi restauruotas padangas, tačiau ar jos kokybiškos, ar verta taupyti saugumo sąskaita?

Restauruojant senas padangas, yra naudojamas jau dėvėtų padangų kordas, kaproninių ir plieninių trasų tinklas, kuris išlaiko padangos formą ir neleidžia jai sprogti ar subliūkšti kaip balionui. Ant kordo yra montuojamas naujas protektorius: padangos „rėmas“ apliejamas nauja guma, tokiu būdu susiformuoja naujas padangos karkasas, kuris ir yra panaudojamas padangų restauravime. Jei nusprendėte pirmenybę suteikti restauruotoms padangoms, nepamirškite pasidomėti, kokio gamintojo padangos kordas buvo panaudotas, restauruojant padangą. Geriausia rinktis aukštos kokybės produkciją gaminančių įmonių padangas: Michelin, Goodyear, Bridgestone ir t.t.

Kita vertus, net ir panaudojus geros kokybės kordą, restauruota padanga niekada neprilygs naujai. Padangų gamintojai išleidžia tūkstančius, kurdami ir projektuodami padangos protektorių ir gumą, kad nauja padanga pasižymėtų visoms reikiamomis savybėmis ir užtikrintų saugumą. Tuo tarpu, vairuotojai pirkdami restauruotas padangas mato tik jos gražų eksterjerą, tačiau vidus gali būti visiškai nusidėvėjęs, todėl yra rizika, kad padangos „paves“ pačiu netinkamiausiu momentu.

Jei nusprendėte pirkti restauruotas padangas turite atminti, kad:

  • Greitai važiuojant su restauruotomis padangomis, iškyla pavojus, kad naujas protektorius gali atlipti, o tai labai pavojinga situacija jums ir aplinkiniams. Tad, lakstyti su automobiliu nerekomenduojama.
  • Restauruotos padangos protektorius greičiau dyla, prasčiau stabdo, automobilis gali tapti nevaldomas, važiuojant per balą. Be to, restauruotos padangos kelia didesnį triukšmą. Tad vairuojant automobilį su restauruotomis padangomis reikia itin sąžiningai laikytis saugaus vairavimo taisyklių.
  • Jei kordas, ant kurio yra sumontuotas restauruotis padangos protektorius yra stipriai nusidėvėjęs, gali trūkti plieniniai arba kaproniniai trosai, tokiu atveju padanga gali sprogti. Tai ypač pavojinga situacija, jei važiuojate dideliu greičiu.

Taigi, naujų padangų pranašumas gana akivaizdus, todėl jei yra galimybė visada rinkitės naujas padangas. Be to, naujos padangos internetu yra gerokai pigesnės nei iš salono, todėl ieškantys visada gali rasti piniginei palankių alternatyvų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *