Auto nuoma tik turtingiems?

Automobilį išsinuomoti gali tik labai turtingi asmenys? Toks stereotipas yra paplitęs visuomenėje, kai kalba pakrypsta apie auto nuomą. Yra dalis tiesios, tačiau yra dalis ir netiesos. Kaip viskas iš tikrųjų – leisime nuspręsti patiems.

Brangi auto nuoma

Pirmiausia pasižiūrėkime į kainas. Padoraus automobilio nuoma kainuoja 20-40 eurų parai. Tai gana brangu, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į štai ką. Kokiu tikslu nuomojate automobilį? Sakykime, nuvykstate į kitą miestą, kur per dieną reikia aplankyti 10 skirtingų objektų. Pasirinkimai, kaip juos pasiekti yra keli. Vienas jų – viešasis transportas. Vienas troleibuso ar autobuso bilietėlis kainuoja 1 eurą. Jei idealiai susiplanuosite maršrutą, prireiks mažiausiai 11 persėdimų. Taigi per dieną išleisite 11 eurų geriausiu atveju. Jei tik nereikia persėsti. Jei reikia bent poroje vietų, reiškia išlaidos gali būti 15 eurų. Pigu? Tikrai taip, tačiau kyla klausimas, ar suspėsite per dieną įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus? Galite ir nespėti…

Kitas variantas – važinėti taksi. Kilometras dabar yra 1 euras. Taigi viskas priklauso nuo to, kaip toli išsibarstę planuojami aplankyti objektai. Jei esate Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje, tokie objektai vidutiniškai gali būti nutolę 3-5 kilometrus. Reiškia, per dieną pravažinėsite taksi 30-50 eurų + papildomus 10 eurų už taksi vairuotojo laukimą, jei važinėsite vienu ir tuo pačiu automobiliu. Pigu? Tikrai NE! Tai kyla klausimas – kas yra pigu, o kas brangu? Kaip matote, auto nuoma yra vidurinis variantas.

Mokama už gerą automobilį

Kiekvienas automobilis turi savo eksploatacines išlaidas. Tai reiškia, kad skaičiuojamas ne tik kuras, bet ir jo nusidėvėjimas. Paklauskite pas pažįstamą buhalterį, kaip skaičiuojama amortizacija ir jis paaiškins, kaip viskas apiforminama oficialiai tose įmonėse, kurios turi savo automobilių parką (kaip ir auto nuomos bendrovės).

Auto nuoma skirstoma pagal automobilius. Senesni automobiliai nuomojami pigiau, naujesni – brangiau. Minėta 20-40 eurų parai kaina yra už 2011-2013 metų senumo automobilį. Tai nedažnai remontuojamas automobilis, kuriam greičiausiai dar ir garantinis aptarnavimas galioja. Tai reiškia, kad gedimai taisomi oficialiame autoservise, kur naudojamos tik originalios detalės. Reiškia mokate ne tik už naudojimąsi, bet ir už kokybę, bei priežiūrą. Visi automobiliai drausti KASKO draudimu, tai irgi įtraukiama į kainą. Žodžiu, mokate už galimybę važiuoti puikiu automobiliu, todėl sakyti, kad tai yra brangu ar pigu – netikslinga.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *