Prieš keliasdešimt metų net neįsivaizdavome, kad gali būti kitas koks nors prietaisas, kuris galėtų rodyti laiką. Visi nuo senų laikų yra įpratę, kad vyriški laikrodžiai yra tas aksesuaras, be kurio retas vyras galėdavo išeiti iš namų. Juk jam reikia žinoti, ar spės nueiti iki darbo, kiek laiko truks susirinkimas, kada galės eiti pietauti ir būtinai suspėti grįžti namo pasižiūrėti mėgstamą televizijos laidą. Tad laiką mes vis tiek daugiau ar mažiau, bet sekame ir norime žinoti, kiek jo reikėjo skirti atlikti vienai ar kitai užduočiai, darbui.
Beveik kiekvienas mūsų gyvename pagal tam tikrą dienotvarkę ir sekti laiko tėkmę yra naudinga. Sakoma, kad sėkmingi žmonės planuojasi savo dieną iš anksto, kad spėtų ne tik nudirbti reikiamus darbus, bet taip pat nepamiršti sporto bei poilsio pertraukėlių, susitikimų su draugais bei artimųjų lankymo ar kasdien taip svarbių pusryčių, pietų bei vakarienės. Tuomet, kai viskas nuosekliai yra suplanuota jausimės labiau užtikrinti, visada turėsime planą ar bent jau gaires, kurių laikantis ne tik galėsime pasiekti savo tikslus, bet taip pat ir gyventi kokybiškesnį bei produktyvesnį gyvenimą. Taigi visi turime išmokti planuoti savo dieną ir tam tikrai gali puikiai pasitarnauti vyriški laikrodžiai.
Visų pirma turite išskirti savo prioritetus. Galite pasidaryti lentelę, kurioje išskirtumėte tris stulpelius. Pirmame yra rašomi svarbūs bei skubūs reikalai, antrame – svarbūs, bet neskubūs ir trečiame – nei svarbūs, nei svarbūs ir jie gali ten savaime dingti jų nedarant. Rekomenduojama, kad Jūsų diena turėtų vieną arba dvi užduotis iš pirmo stulpelio ir nuo jų geriausia pradėti savo dieną.
Laiko planavimas bei jo stebėjimas yra kitas etapas, padedantis tapti sėkmingesniu. Geriausia savo būsimą dieną planuotis iš vakaro ir suplanuoti dieną patariama 10-15 minučių tikslumu. Rekomenduojama pasilikti bent 10 minučių pertraukėles tarp šių darbų. Be to nepamirškite ir įterpti bent kelių valandų laiko tarpą, kuris būtų skirtas netikėtų užduočių atlikimui, atsakymui į elektroninius laiškus arba skambučius. O laiko stebėjimui naudokitės laikrodžiais arba tam skirtomis programėlėmis.