Vien išvykstant atostogų ar verslo reikalais trumpesniam laikui būna sudėtinga susidėti daiktus, o ką jau kalbėti apie kraustymąsi, kai iš vienos vietos į kitą reikia pervežti visą savo turimą turtą. Kraustymasis visuomet turi ir neigiamų, ir teigiamų aspektų – pastarųjų yra kur kas daugiau. Kad daiktų pakavimas nesukeltų streso ir nedžiugios šypsenos, reikia elgtis koncentruotai ir apgalvotai. Jei, pavyzdžiui, turite mažų vaikų, pagalvokite, kas galėtų padėti kraustantis, o gal tiesiog jums praverstų kraustymo paslaugos?
Kaip teigiama, statistinis pilietis per savo gyvenimą persikrausto vidutiniškai 11 kartų. Anot visų pasisakiusiųjų, kraustymasis jiems nėra malonus procesas ir dažniausia sukelia stresą. Žinoma, tam tikrų nepatogumų išvengti nepavyksta, tačiau galima kraustytis gana smagiai ir produktyviai. Taigi pateiksime vertingų patarimų ir taisyklių, padėsiančių iš vienų namų į kitus persikelti paprasčiau.
- Kuo anksčiau pradėkite planuoti persikraustymą: iš anksto žinodami datą, galėsite geriau pasiruošti.
- Daugiau laiko skirkite ir visų namuose esančių daiktų peržiūrėjimui. Kuo daugiau nebenaudojamų daiktų padovanosite, parduosite ar kitais būdais perduosite kitiems asmenims, tuo mažiau jų liks vežtis ir tuo mažiau apkrausite naujus savo namus. Negailėkite daiktų ir jei žinote, kad jų tikrai neprireiks – lengva ranka atsikratykite.
- Asmens dokumentų, reikalingų daiktų, mobiliųjų telefonų, banko kortelių ir kt. nemeskite į bendras dėžes – prireikus visa tai bus sudėtinga surasti.
- Pirma pradėkite pakuoti tuos daiktus, kurių jums prireikia rečiausiai arba tuos, kurie tą sezoną nėra reikalingi.
- Pakavimo darbus pradėkite nuo smulkiausių daiktų. Didelius daiktus supakuosite kraustymosi dieną paskiausiai. Pervežant didelius daiktus gali būti naudingos ir perkraustymo paslaugos Vilniuje. Jei neturite nuosavo transporto, didesni mikroautobusai, kuriuos gali pasiūlyti tokia veikla užsiimančios įmonės, gali būti tikrai naudingi.
- Daiktų į dėžes nemeskite bet kaip dar ir dėl to, kad jie ne tik gali apsigadinti, bet daiktus išpakuojant dar reikės papildomai sutvarkyti.
- Dar vienas labai naudingas patarimas – atskirai pakuoti visų šeimos narių daiktus arba daiktus rūšiuoti į dėžes pagal kambarius: kas iš vonios, tą nešti tiesiai į vonią ir t. t.